LCD TELEVISIO

olen ostamassa 32tuumaista taulutelkkaria ja kun tietokoneeseenkin tarvitsisin isomman näytön niin voiko käyttää tuota telkkaria tietokoneen näyttönä?
olisi hyvä jos ei tarvitsisi ostaa molempiin omaa taulua.
3887
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos sinulla on näytönohjaimessa tv-out liitäntä niin voit kytkeä tv:n "näytöksi"

Äänestä
  • ajattelin vain onko se kuva minkänäköinen kun tavallinen telkkari on liian epäselvä netissä surffaamiseen ja muuhun ku leffojen katseluun.

    Äänestä

Tervehdys!

Itseltäni löytyy Philipsin 17" LCD-tv, josta löytyy ihan oma liitäntä (vga) pc:lle, joten eiköhän muistakin löydy.

Eli voit käyttää tuommoista samanaikaisesti pc:n näyttönä sekä tv:nä.

Orson

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietokoneeseen kirjoitti:

olen ostamassa 32tuumaista taulutelkkaria ja kun tietokoneeseenkin tarvitsisin isomman näytön niin voiko käyttää tuota telkkaria tietokoneen näyttönä?
olisi hyvä jos ei tarvitsisi ostaa molempiin omaa taulua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu