Kyllä voi.en mainitse lukiotani ha milloin.sanat menee suunnilleen näin: xx lukee xxx lukee vain xxx lukee vaikka on känsä. Xx ajaa trukkia ja pää ei käänny. Minun oli käydä hassusti ja tästä vaaratilanteesta olisin voinut kuolla, jos trukki olisi kaatunut päälleni tai kaasupullot takana osunut päähäni.
Kun katsoin kakkosia, niin vaivautuneena...hyvä lukio ja hyvät opettajat. Luoöin ha urheilin, mutta en juurikaan ryypännyt.
Tällaisia lauluja ei enää sallittaisi ja täyttäisi jopa kunnianloukkauksen kriteerin.teesjrntrlevädtu hymyilin, mutta sisällä kuohui.
Voiko abilaululla nolata/kiusata?
2
164
Vastaukset
- Anonyymi
Tästä johtuen vältin luokkatapaamista.En mennyt jatkoille. Kiusaaminen hatkui armeijassa, mutta yliopistoika ja luodut ihmissuhteet käänsivät elämäni. Se oli parasta aikaa.
- Anonyymi
Yhtälailla opettajista laulettiin ja kuulin kerran, että eräässä lukiossa oli tosi törkeitä lauluja opettajista. Nekin olisi täyttänyt kunnianloukkauksen piirteet.myistan aikoja, kun meidän lukiossa 2 opetrshaa lähti pois tai eivät tulleet paikalle.
Huumoria saa olla, ja minulla on ollut huumorintajua , mutta jokin raja tulee olla. Ihmisen nolaaminen julkisesti koulussa ei ole mieltä kohottavaa. Minulle jäi lukion lopusta ikävä kokemus. Loistavan rehtorin, antama yo-lakki hieman lievensi sitä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512