Mitä lasin sirpaleet tarkoitti unessani

Anonyymi-ap

Näin unta jossa olin kahden henkilön kanssa joita en tunnistanut, toinen heistä heilutteli lasipulloja joista yksi meni rikki. Katsoin unessani pitkään niitä sirpaleita maassa ja olin astunut niiden päälle, minulla ei ollut kenkiä olin avojaloin. Yritin pitkään hätäisenä noukkia siruja jotka olivat mennyt jalkapohjaani pois. En saanut niitä pois sieltä, sitten uni päättyi. Luin että sirpaleet kertovat muuttuvasta elämäntilanteesta. Voisiko tämä liittyä sairauteeni joka diagnosoitiin alkuvuonna, jossa on eri syöpien riski. Minulla on kyllä hoidoista riippumatta oireet pahentunut. Tarviisin selitystä unelle!

3

533

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pyydä syntisi anteeksi, tee testamentti.

      • Anonyymi

        en usko herraasi, minulla on oma ja hänen nimi on Ville Valo


    • Anonyymi

      Parhaita selityksiä, mitä minä olen ylipäätään unille kuullut, on se että ihminen vaan tavalla tai toisella alitajuisesti varautuu asioihin. Unista ei siis pysty mitään erityisen syvällisiä tutkimuksia tekemään.

      Vaan enemmänkin sitä, että mitä sinun aivosi ajttelevat siitä tilanteesta jos lasipullo hajuoaa. Miten aijot reagoida tilanteeseen?

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      325
      1424
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      345
      1326
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      106
      1132
    4. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      111
      1025
    5. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      1008
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      940
    7. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      807
    8. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      802
    9. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      102
      692
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      77
      673
    Aihe