Näin unta jossa olin kahden henkilön kanssa joita en tunnistanut, toinen heistä heilutteli lasipulloja joista yksi meni rikki. Katsoin unessani pitkään niitä sirpaleita maassa ja olin astunut niiden päälle, minulla ei ollut kenkiä olin avojaloin. Yritin pitkään hätäisenä noukkia siruja jotka olivat mennyt jalkapohjaani pois. En saanut niitä pois sieltä, sitten uni päättyi. Luin että sirpaleet kertovat muuttuvasta elämäntilanteesta. Voisiko tämä liittyä sairauteeni joka diagnosoitiin alkuvuonna, jossa on eri syöpien riski. Minulla on kyllä hoidoista riippumatta oireet pahentunut. Tarviisin selitystä unelle!
Mitä lasin sirpaleet tarkoitti unessani
Anonyymi-ap
3539
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pyydä syntisi anteeksi, tee testamentti.
en usko herraasi, minulla on oma ja hänen nimi on Ville Valo
Parhaita selityksiä, mitä minä olen ylipäätään unille kuullut, on se että ihminen vaan tavalla tai toisella alitajuisesti varautuu asioihin. Unista ei siis pysty mitään erityisen syvällisiä tutkimuksia tekemään.
Vaan enemmänkin sitä, että mitä sinun aivosi ajttelevat siitä tilanteesta jos lasipullo hajuoaa. Miten aijot reagoida tilanteeseen?