Virkavallan valehtelu vallan saamiseksi

Lastensuojelun sosiaalityöntekijä käyttää terveysvalheita ja eristämisrangaistuksia asemansa ja virkaprosessin toteuttamiseen.

Lastensuojeluviraston diktatuuri johtaa vanhemman rankaisuun tottelemattomuudesta sosiaalityöntekijää kohtaan ja tuen antamatta jättämiseen totteleville. Siksi syyttömät otetaan huostaan ja sairaat kuolevat lastensuojelun valvonnassa.

7

320

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Internet oli suurin virhe ihmiskunnalle.

      • Anonyymi

        Virheet pitää tunnistaa ja korjata, mikäli virheet ovat häiritsevän suuria.


    • Anonyymi

      Onko mielessäsi käynyt hetkeäkään sellainen vaihtoehto, että virkavalta ei valehtele? Onhan se tietysti epätodennäköistä, että sinä olisit väärässä ja maailman kaikki muut ihmiset oikeassa suhteesi, mutta ei sitä mahdollisuutta nyt ihan kokonaan voi poiskaan sulkea.

      • Anonyymi

        Siitä en tiedä, mutta netti valehtelee aina. Nimettömyys saa ihmiset valehtelemaan, koska vastuuta ei ole.


    • Anonyymi

      Meemun lapsesta oli tehty lastensuojeluilmoituksia kertomansa mukaan ainakin 1) synnytysosastolta 2) päiväkodista 3) perheterapiasta. Ei voi olla mahdollista, että kaikki nämä tahot vainoavat ja valehtelevat Meemun perheestä! Normaalien, hyvinvoivien perheiden lapsista ei tehdä lastensuojeluilmoituksia kaikkialta, jossa perhe on vieraillut! Lastensuojelutoimien tarve on ollut siis todella huomattavan räikeä!

      • Anonyymi

        En ymmärrä, miksi aloittaja kieltää niin kivenkovaan sen mahdollisuuden, että hänellä olisi mielenterveydellisiä ongelmia ja/tai persoonallisuushäiriö. Eiväthän nuo ole kivoja asioita, mutta mietitäänpä vaihtoehtoa, joka on vielä vähemmän mairitteleva:

        Mitä mieleen tulee, mies on normaali ja terve kuin pukki. Silti hän käyttäytyy vuodesta ja vuosikymmenestä toiseen sosiaalisissa tilanteissa kuin täysi mulkku, mutta koska tämä ei johdu diagnoosista, kyseessä täytyy olla tietoinen valinta. Tästä tietoisesta valinnasta koituu hänelle itselleen jatkuvasti hankaluuksia ja tilanteet, kuten potkut työpaikoista, toistuvat aina samalla lailla, mutta mies ei opi mitään ja korjaa käytöstään. Toisin sanoen mies on sekä täysi mulkku että tyhmä kuin saapas.


    • Anonyymi

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

      Hej 😍 Mukava kokous aikuisille - https://nu4.fun/?/?/fi018375221dp

      🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      96
      1886
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      88
      1340
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1037
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      119
      1010
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      873
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      791
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      782
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      741
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe