Smart Contact

Kyseinen yritys mainostaa varsin aktiivisesti tarjoavansa viihtyisän työympäristön. 1200e pohjapalkkakin houkuttelee. Onko kellään kokemuksia kyseisestä firmasta?
62584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyseisellä firmalla on jo seitsemäs eri nimi muutaman vuoden sisällä käytössä, mistäköhän voisi johtua. Ja pohjasta: ei sitä ole. Ei käytännössä missään puhelinmyyntifirmassa. Et myy tuolla mitään -> et saa mitään.

Äänestä
  • Pohjapalkka on monellakin puhelinmyyntifirmalla!

    Äänestä

Itse olen Smartilla töissä, ja ihan hyvin olen viihtynyt. Viihtyvyydestä ei ole mitään valittamista; Ok toimisto ja hyvät työkaverit!

oletko varmasti tulossa oikealle alalle, jos olet kiinnostunut 1200€ pohjapalkasta? Eihän kukaan voi pitää 1200€ euroa hyvänä palkkana... saati sitten elää sellaisella... Oma palkkani on lähes kolminkertainen tuohon pohjapalkkaan nähden. Motivaatio on avain menestykseen!

Mihinkä toimistoon olet muuten ajatellut hakea töihin?

Äänestä
  • Elikkä siis mielestäni on hyvä että aluksi on jonkinlainen turva, kun tulosta ei välttämättä ala syntymään heti.

    Toki muutaman kuukauden jälkeen olisi provisiopohjainen parempi vaihtoehto, mutta nyt aluksi tuo pohjapalkka luo turvaa, kun duunia vielä opetellaan.

    Helsinkiin siis olen hakemassa jos jonnekkin.

    Äänestä

  • tyytyväinen turvaan kirjoitti:

    Elikkä siis mielestäni on hyvä että aluksi on jonkinlainen turva, kun tulosta ei välttämättä ala syntymään heti.

    Toki muutaman kuukauden jälkeen olisi provisiopohjainen parempi vaihtoehto, mutta nyt aluksi tuo pohjapalkka luo turvaa, kun duunia vielä opetellaan.

    Helsinkiin siis olen hakemassa jos jonnekkin.

    ei siunakkoon voi olla totta että teillä tollaset pohjapalkat ja samalla firmalla minulle 3.20e tunti ja provisio 30pojoo kauppa ja palkantasottumisjakso olemassa!!!

    Katsokaahan työsopimuksenne tarkkaan ja tasottuminen pois ja pohjapalkan jos saat yli 1000 ekuu ni laitappa tietoo

    Äänestä

  • sullako 3800 euroo palkka ja hah haha päällikkökköös se siellä!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myyjälahjakkuus kirjoitti:

Kyseinen yritys mainostaa varsin aktiivisesti tarjoavansa viihtyisän työympäristön. 1200e pohjapalkkakin houkuttelee. Onko kellään kokemuksia kyseisestä firmasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu