Housuvaippojen käyttö Suomi vs Ulkomaat

Anonyymi-ap

Suomessa housuvaippoja aletaan käyttämään vauvoilla heti, kun ne alkavat ryömiä. Tuntuu, että ulkomailla housuvaippoihin siirrytään vasta kuivaksiopetteluvaiheessa. Miksi näin? Eikö housuvaipan vaihtaminen ole paljon helpompaa vilkkaalle taaperolle kuin teippivaipan?

2

2106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja niiden käyttö jatkuu , sitten kun vanhememme , ovat tietysti sen kokoisia , että ne mahtuu aikuisen jalkaan ja on myöss teippivaipooja ne eivät ole enää liberojs tai vastaavian merkkijeä vaan ne ovat Tenoja,

      Jotka kuitenkikaan eivät , pidä nestettä silmään ! Vaan. ne valaksavat usein läpi ,

      Ja vanhus joutuu olemaan vaippahoususta tai teippivaista huolimatta märissä vaatteissa kun ne valaksavat!

      Ja näitä Tenoja ( eipä taida vastaavia merkkejä olla, jotka on tarkoitettu aikuisille tai , jopa nuoreenmmallle ihmiselle , joka ei pysty meneän vessaan tai on pidätys ongelmia) .


      Ja näitä hiton Tenoja valmistetaan ja myydään hoitopaikkoiihin , ja kotiin käsitavara apteekkeihin niitä isoja , housut ja teippivaipooja.

      Jaellaan Apuvälinevuokraamosta kehutvat , että nää on niin imukykyisiä että , pitävät erittely vaipassa ja näin on Asiakas , kuivana vaikka eivät ne niin kuitrnkssn ole imukykyisiä !

      Kunhan vaan saa tehtyä myyntituotottoa! , että tehdas vaan käärii rahat hoitopaikoulta, kotihoidon ja aptteekeilta , että ostavat vaan muovia, muovia vuodessa kertyy t muovia ,!!

      Tonneittain tuskin niiden imukykyä on tarkistettu ja robotin jäljiltä onko virheitä kunngan vaan saa niitä taas myyntiin! Huikhattua ihmisiä !

      Valmistavat vielä tervessiteiden kokosia virtasasuojia myös miehille !

      Niin Silti kertyy sitä likapyykkiä eikä oo hoitopaikoissa riittävästi pyykin pesijöitä kun ei saa palkata niitä Pyykin pesijöitä kun pitää säästää !.

      Siis yhtä tyhjän kanssa pyykkivoret ovat päivittäin suuria.

      Ja taapereojen vanhemmat pwiskasvat vaippoja luontoon , joka EI ole oikein ne kuuluu roskiin.

      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        💋 ­­N­­­y­­m­­f­o­­m­­a­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      250
      4526
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      124
      2961
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2722
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1543
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      17
      1437
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      52
      1285
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      202
      1067
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1055
    Aihe