On tää persuporukka vaan oma lukunsa. Poliisi vielä siviiliammatiltaan.
Kansanedustaja räiski aseella Helsingin yössä
Anonyymi-ap
9197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei ihme kun näitä lukee ministereistäkin.
https://pbs.twimg.com/media/Fz380j-WYAAgJli?format=jpg&name=900x900
Poliisit hälytykselle Koivuhakaan .
Olikos se niin että suomi on ruotsin tiellä…ammuskellaan kaduilla…
Onneksi Maukka uhosi vain eduskunnassa, naisille.
Kyllä tuollaiselta kansanedustajalta pitää poistaa oikeus toimia kansandustajuus ja normaalistihan tuollaisesta tulee vankeutta. Taas persu!
Oliko Maukka mukana mekkalassa?
Ei, meukkasi ja uhosi eduskunta salissa.
Herra kansanedustajan siviili työ on poliisi joten tutkinta pitäisi siirtää poliisilta pois ja mutta kuka tutkii poliisia??
Suomessa pitäisi olla erikoispoliisi yksikkö joka tutkisi aina tavallisten poliisien rikosepäilyä.
Se että poliisi tutkii poliisia... On ainakin kansalaisten näkökulmasta pulmallinen kun onko poliisit jääviä tutkimaan kansanedustajan rikosepältyä??
Ainaki Herra kansanedustaja pitäisi saada potkut perussuomalaiset puolueesta, sillä onhan jo rikosepäilty todella vakava rikos.
Riikka Purran pitäisi pitää hätäkokouksen perussuomalaiset puolueessa ja ainakin tutkinnan ajaksi Herra rikosepäilty pitäisi laittaa sivuun puolueen toiminnasta ja vasta jos saa syyttömyyden oikeudelta tai poliisit lopettaa esitutkinnan koska ei olekaan rikos tapahtunut saisi palata puolueen.
Riikka Purran ja Perussuomalaiset pitäis herra rikosepäily laittaa sivuun puolueen toiminnasta ja kaikesta missä päätetään Suomen tulevat säästöt.