minun viestini estettin koska kysymys koski loisia ja siksi kunnanjohtaja Nissinen.kysymykseni koskee teitä ja kysesyin teiltä miksi alaisenne ei ole työpaikallaan.Lupasitte ottaa kyseisiin tyuöntekijöihin välittömästi yhteyttä.Istuin työpaikkanne käytävällä ei pilipaliukko liikahtanut mihinkään pelle hermanni
Vastaukset 8
- Anonyymi
tyytykää siihen mitä saatte tai mee muualle kerjäämään.Soitan siulle kun pyhät mennee
- Anonyymi
siis kohtapuolin onneton.
- Anonyymi
anteeks mitä kerjään
- Anonyymi
eiii eiiioi pili pali
- Anonyymi
On siel loisia,teknisen koneosasto. Huhun mukaan autokuski jää eläkkeelle ennen ens talvee,ei ainakaan auraus huonone. Jospa seuraava kuski sit sais tiet puhtaaks kerta veolla.
- Anonyymi
Sisäisellä siirrolla saadaan kuski ei tarvitse etsiskellä joutilaita työtä vieroksuvia .
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2831140Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "263999Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49920- 105874
- 99809
- 73808
- 107679
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11488