Vaikka kovis onki vaan 3-..niin tuntuu olevan aika vaikea. mutta piilis oli aika kiva ja mukava ratkoa!!
is viikonloppu 4-5.5.2024.
25
1003
Vastaukset
- Anonyymi
niin on aika vaikea olisi kiva saada pikkasen apuja jotta pääsisi edes alkuun
- Anonyymi
Voin antaa vinkkejä https://www.sanaristikkofoorumi.net/wordpress/forums/topic/is-5-2024/#new-post
Kuka tahansa voi antaa siellä vinkkejä (mielellään spoilereilla).
Spämmin esto toimii, joten nymfomaani ei kiusaa. - Anonyymi
mitäs oisi "suupinkin jälkeen"?
- Anonyymi
Olisko suupaltilla jotain tekemistä tämän lanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisko suupaltilla jotain tekemistä tämän lanssa.
kiitos vinkistä...mut ei toi suupinkin jälkeen aukea millään?jotain täytyy olla minulla väärin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kiitos vinkistä...mut ei toi suupinkin jälkeen aukea millään?jotain täytyy olla minulla väärin?
Suup-altti lienee oikea tulkinta.
- Anonyymi
minäkin tarttisin apua "saksista" ja "myös mustana"?
- Anonyymi
Sakset on muistaakseni anagrammi. Mustaleski.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sakset on muistaakseni anagrammi. Mustaleski.
niimpä tietysti tulipa taas kerran mietittyä liian monimutkaisesti....kiitoos!!
- Anonyymi
Sun kuvalehti
- Anonyymi
Siinä pitäis olla Suomen kuvalehti, mutta kun siitä puuttuu OME välistä, niin sihen tulee OMETTA.
- Anonyymi
Miten Veden kaavassa voi olla Hosa ?
- Anonyymi
No, onhan siinä H-osa, kun se kerran on H₂O
- Anonyymi
samaa ihmettelen minäkin tota hosa vastausta kuin myös noitta altti ja ometta vastauksia. mutta olehan päässyt peruskoulun arvaamalla läpi niin ei sitä kaikkea voi ymmärtää! saas nähdä millaisia vastauksia tulee pirkon kera ja ei aina lapinkesä?
- Anonyymi
Göran Stubb on Mannolan kera ja Lumetta
- Anonyymi
Mitä ihmettä on "Jamesin intti"?
Ja jos se on "etsata" kun kastepisara on varmaan se vaakaan- Anonyymi
Ja samalla kellonlyömällä tajusin. Etta James. Ja sinne SA väliin.
- Anonyymi
Intti on SA ja se James Ettan keskelle
- Anonyymi
Ulkoasu? Pressatyrkky? G loppu osaltaan?
Tai sitten minulla* Ei aina Lapin kesä" on väärin eli se ei ole" Lumeton"- Anonyymi
Nyt sain täyteen. En vaan kaikkia ymmärrä koska olen aloittelija näissä Koviksissa.
Kaikki sain risteävien sanojen kautta mutta silti jäi vaivaamaan että miksi
"AJRI" on iltti
KIISTELTY on maja
G LOPPU OSALTAAN on emäs
Tuossa aiemmin älysin että pressatyrkky on Sari (Essayah) ja ulkoasu on leiska - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt sain täyteen. En vaan kaikkia ymmärrä koska olen aloittelija näissä Koviksissa.
Kaikki sain risteävien sanojen kautta mutta silti jäi vaivaamaan että miksi
"AJRI" on iltti
KIISTELTY on maja
G LOPPU OSALTAAN on emäs
Tuossa aiemmin älysin että pressatyrkky on Sari (Essayah) ja ulkoasu on leiskaGuaniini (G) on adeniinin (A) ohella toinen kahdesta DNA:n ja RNA:n puriiniemäksestä. AJRI on Jari/Litti ja Maja voi olla Goyan kiistelty Alaston Maja maalaus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Guaniini (G) on adeniinin (A) ohella toinen kahdesta DNA:n ja RNA:n puriiniemäksestä. AJRI on Jari/Litti ja Maja voi olla Goyan kiistelty Alaston Maja maalaus.
G on seitsEMÄS kirjain. KI(L)ISTELTY on MA(L)JA.
- Anonyymi
Piiliksen sain myös täyteen. Sitä en vaan keksi miksi 17 vaakaan tuli TSAARI vihjeestä "Katariina tai kuningatar Charlotta"?
- Anonyymi
Charlotta Saari on tangokuningatar.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Charlotta Saari on tangokuningatar.
Suomi24 Keskustelussa on viikonlopun aikana ollut poikkeuksellisen paljon bottien automaattiseti luomia kommentteja. Pahoittelemme tästä aiheutunutta harmia. Olemme kiristäneet Keskustelujen suojausasetuksia ja kommentointi on toistaiseksi estetty ulkomailta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2585681NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1375175Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku284928Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1292207- 4051877
Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova571802Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann181752HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a951725- 1011502
Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3981411