Venäjän hybridivaikuttaminen

Anonyymi-ap

Suomen natokuppainen poliittinen eliitti yhdessä Mediapoolin ohjaaman propagandakoneiston on selittänyt pakolaisaallon alkavan lumeen sulaessa. Toistaiseksi yhtäkään pakolaista ei ole rajallemme tullut. Jospa ne lymyävät siellä kivien takana metsässä?
Viime vuonna Suomeen tuli 72000 matua joista noin 1200 Venäjän kautta. Loput yli 70000 tulivat lännestä. Miksikä sitä kutsuttaisiin jos ei hybridivaikuttamiseksi? Erona vain se, että poliittinen johtomme sallii lännen kautta tulevien matujen saapumisen Suomeen.
Sama tapahtui vuonna 2014 kun P.Orpo oli sisäministerinä.
NATOn operaatio Unified Protector toi Eurooppaan miljoonia pakolaisia sekä terrorismia. Orpo laittoi rajalle torvisoittokunnan ja varusmiehiä kantamaan matujen tavaroita toivottamaan matut tervetulleiksi.
Venäjän kautta Suomeen tuli pari tuhatta ja se oli hybridivaikuttamista kun samaan aikaan kymmenet tuhannet NATOn meille järjestämät matut otettiin ilolla vastaan.

Poliittinen johtomme yhdessä Mediapoolin ohjaaman propagandakoneiston (YLE, MTV ja painettu valtamedia) pelaa räikeästi Suomen Kansan etujen vastaisesti isäntänsä USAn eduksi.
Nyt olemme pallo jalassa maksumiehinä ja maksavana renkinä.

Saatanan tunarit

0

883

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

        Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
        Ikävä
        164
        5258
      2. rakastan jotakin

        en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
        Ikävä
        11
        4198
      3. Vedonlyöntiä .

        Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
        Ähtäri
        51
        3675
      4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

        pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
        Ikävä
        103
        2955
      5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

        MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
        Maailman menoa
        79
        2678
      6. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

        voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
        6
        2098
      7. Minkä tunteen tunnet

        juuri nyt? ap kiitollisuuden.
        Tunteet
        44
        1465
      8. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

        Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
        Joensuu
        12
        1358
      9. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

        Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
        Tv-sarjat
        62
        1234
      10. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

        Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
        Maailman menoa
        408
        1219
      Aihe