Kannattaako jäseneksi hakea, millaisia kokemuksia? Kohtuullinen jäsen maksu kuulemma
Finsif.fi yhdistys jäseneksi
Anonyymi-ap
4300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Suosittelen ostamaan jäsenyyden, pääsee maksamalla jäsenmaksun, edullinen
Miksi yhdistys haluaa sijoittaa juuri kestävästi? Eikö olisi suomalaisten etujen mukaista sijoittaa Suomeen väliaikaisesti, eikä suoraan kestävästi? Onko tämä taas joku sellainen toimija joka sijoittaa Suomeen ketä tahansa ilman mitään kriteereitä ja vaatimuksia, ja suomalaiset maksaa moisen kestävästi sijoittajimisen. Suomalaisissa on itsessäänkin kestävästi sijoitettavaa edes ok olosuhteisiin
Kuinka kauan kestävä sijoittaminen kestää? Ei huvittaisi sijoittaa kestävästi, jos rahoja ei saa koskaan takaisin. Tämä taitaa olla taas näitä ketkutuksia jossa myydään humpuukia. Juonteena taitaa olla se että sijoita nyt kestävästi, sijoitus tulee kestämään ikuisesti kestävästi etkä saa rahoja koskaan takaisin. Onko tämä toiminta laillista? Normaalistihan kaikko sijoitukset on väliaikaisia eikä kestäviä? Miksi yhdistys on olemassa, eikö yhdistyksessä oleville ole pankissa töitä tarjolla?
Älkää missään nimessä laittako rahojanne tuollaiseen. Jos haluatte sijoittaa, avatkaa pankissanne osakesäästötili ja ostakaa osakkeita Helsingin pörssistä. Tilin voi avata helposti verkkopankkitunnuksilla. Nyt osakkeet ovat kohtuuhintaisia.