Inderesin keulahahmoihin kuuluva Sauli Vilen myi huhtikuussa Inderesin osakkeita 7500 kpl. Enää ei ole listoilla "Vilen Asset Management Oy"
Sauli Vilen myi huhtikuusssa Inderesin osakkeitaan
19
1026
Vastaukset
- Anonyymi
onkohan toi sauli vilen ...mitään sukua .sulo vilenille
- Anonyymi
Samanlainen huumorihahmo. Eiköhän Rahoitustarkastus tee Inderesille Valoet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samanlainen huumorihahmo. Eiköhän Rahoitustarkastus tee Inderesille Valoet.
Sulo Vilen on Saulin isä.
- Anonyymi
Samat Inderesin geelit ostivat aikoinaan KH Groupia (entinen Sievi Capital) ensin omaan salkkuunsa ja sitten Inderesin mallisalkkuun. Kannattaa varoa, ettei saippua lipsahda peseytymistiloissa, jos joutuvat leivättömän pöydän ääreen.
- Anonyymi
Inderesin Verneri teki tänään KH Group-videon Youtubeen, joten hänkin on saanut ilmeisesti KH Groupit myytyä. Tänään/huomenna lähtenee KH Group myös Inderesin mallisalkusta ja tulppa lähtee jollasta.
- Anonyymi
Osaako nuo edes hävetä?
- Anonyymi
KH Groupin vähemmistöillä on oikeus myydä nykyiseen osakekurssiin tuplahinnalla osakkeita kesäkuussa 2024 2,9 Me:lla ja samanlainen läjä vuosi tuosta eteenpäin. Melkoisen läjän myivät KH Groupille ja keräävät vielä massit. Piensijoittaja maksaa.
- Anonyymi
Siis tuplahintaan? Huhhuh.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis tuplahintaan? Huhhuh.
Kyllä on taas tehty sopimuksia. Vanhat omistajat nauravat matkalla pankkiin, kun savat tuplahinnan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis tuplahintaan? Huhhuh.
Melkoisia märkäkorvia koko poppoo.
- Anonyymi
Miten ne kehtoo ja kyllä ne kehtoo.
- Anonyymi
Onneksi Rahoitustarkastus on alkanut tutkimaan Inderesin toimia.
- Anonyymi
Kai Sauli myi ensin Capmanin osakkeet omasta salkustaan ja tänään Capman lähti myös Inderesin mallisalkusta. Nice.
- Anonyymi
Jail house rock!
- Anonyymi
Eikös Sauli sanonut, että 10-15 on pörssifirmalle hyvä P/E-luku ja Inderesillä P/E on 378,00. Pitäisikö Inderesin osakkeen laskea siis 95%?
- Anonyymi
Inderes antoi Nightingalelle tavoitehaarukaksi 0,3-5,8€. Indereshän voisi alkaa ennustamaan säätäkin, eli juhannuksena on lämpöä -3- +30c.
- Anonyymi
Inderesin geelit ostivat ensin Sievi Capitalia (nykyään KH Group) omiin salkkuihin ja sitten Inderesin mallisalkkuun. Nyt KH Groupilla on "vähennä"-suositus Inderesillä, joten joko huomenna KH Group poistuu Inderesin mallisalkusta?
- Anonyymi
Taisi tulla Saulille Nesteet housuun:)
- Anonyymi
Milloin Neste ja KH Group pois Inderesin mallisalkusta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j492348- 262263
Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!161574Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271555- 1241447
- 191103
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71984Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut118963Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad89944Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva334897