KH Groupin nettovelat 172,1 miljoonaa euroa, joten tuleeko seuraavaksi anti vai konkurssi?
KH Groupin nettovelat 172,1 miljoonaa euroa. Anti/konkurssi?
13
1662
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä arpa ei voita. Kunhan Inderesin geelit saavat myytyä ensin omista salkuistaan KH Groupit, niin sitten he antavat KH Groupille "myy"-suosituksen. Sen jälkeen piensijoittajat myydän paniikissa tämänkin 3 senttiin, kuten Duellille kävi.
- Anonyymi
Konkurssilta haiskahtaa, KH Group tänäänkin -9,55%. Älä tartu putoavaan puukkoon, niin ei mene sormet verille.
- Anonyymi
Laastereita on jo sormet täynnä tämän kanssa.
- Anonyymi
Tässä sen näkee, miten usein Inderes nostaa firmoja ja huomenna sitten Inderes dumppaa KH Groupin viemäriin. Uusi Duell.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä sen näkee, miten usein Inderes nostaa firmoja ja huomenna sitten Inderes dumppaa KH Groupin viemäriin. Uusi Duell.
Poikaset pumppaa.
- Anonyymi
EIköhän tämäkin lähde Inderesin mallisalkusta, kun ensin geelit saavat KH Groupin osakkeet pois omista salkuistaan:)
- Anonyymi
Inderesillä on ollut alusta asti, eli 15.12.2021 asti, KH Groupilla "lisää/osta"-suositus. 8.5.2024 homma muuttui ja KH Group sai "vähennä"-suosituksen. Ilmeisesti analyytikot ovat saaneet omat salkkunsa tyhjäksi KH Groupista ja maanantaina KH Group tulee lähtemään myös Inderesin mallisalkussa, jonka täytyy seurata suosituksia.
Vihdoinkin ymmärrettiin, että Keskon KH Groupille työntämä Sotka/Asko-pommi laukeaa käsiin. Jokainen voi katsoa, miten kävi, kun Kesko myi Anttilan/Kodin1:n... - Anonyymi
Tänään lähtee KH Group Inderesin mallisalkusta!
- Anonyymi
Taitaa lähteä KH Group Inderesin mallisalkusta vasta huomenna, kunhan Inderesin geelit saavat ensin myytyä loputkin KH Groupin osakkeet ensin omista salkuistaan.
- Anonyymi
Saivatko Inderesin perustajapoppoon jäsenet jo KH Groupin osakkeensa myytyä? Ainakin Verneri tänään Indereresin foorumille kertoi, että vielä on salkussaan -44% KH Groupia, joten ehkä tällä viikolla Vernerikin luopuu tästä lantakasasta.
- Anonyymi
Lauri Veijalainen jättää tehtävänsä KH Group Oyj:n toimitusjohtajana, eli tuli potkut persuuksiin. Nyt on virallisestikin firma tuuliajolla.
- Anonyymi
Kengän kuva takalistoon tunarille. Joko tämä Inderesin analyytikkojen vedätyspaperi on pois Inderesin mallisalkussa?
- Anonyymi
firma muuttaa nimensä Hehariksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815620Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit151612- 106971
- 78851
- 50832
- 41823
Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss44822Haikeaa miten kaikki meni
Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.56817- 39799
- 56794