Tuo seksibotti, häirikköspammaaja on persujen modeyhtiön tuotos...
Oliko liikaa arvostelua idioottimaisesta politiikasta?
Mitään ei osata, kuin haukkua muita ja vaientaa vapaa keskustelu.
Siinä sulle persujen ydinosaamista.
Oliko liikaa arvostelua idioottimaisesta politiikasta?
Mitään ei osata, kuin haukkua muita ja vaientaa vapaa keskustelu.
Siinä sulle persujen ydinosaamista.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Aika tavalla on persuarmeija paukuttanut tulemaan seksiviesteja vanhoihin ketjuihin ettei hallituksen täydellistä romahtamista pystyisi kommentoimaan kun viestit laskee alaspäin. Tämäkö on parasta mihin kokoomuksen pönkkäpuolue pystyy.
Poliisi tutkii tapahtunutta.
Onko etustaja polovinen kommentoinut asiaa Kainuun Sanomille
itärajan takanen spämmirobotti.
tilanne rupesi rauhoittumaan City Digitalin saatua ulkomaisia yhteyksiä poikki.
persujen syy... hyhhyhhyyy
Mutta vihervassareilla ei mene tunteisiin kun oma väki kärähtää lapsipornosta rysän päältä...
Tunnettu poliitiko ja naisavustajansa valittivat jopa hoviin mutta yli 2 vuoden tuomiot pysy voimassa ja nimet ja puoluetausta julki.
6.5. 2024 , eli 2 päivää sitten uutisena medioissa ja nyt kun uutisen tänne laittaa niin heti poistettiin
Kertoo jotain S24:stä ja sen omistajan vihervassarirutosta, City Digital Groupista. sekä kainuun vihervassareiden kaksnaamaisuudesta.
Entäpäs jos joku persupoliitikko syyllistyisi vastaaviin tekoihin....
Kiitos Iltalehdelle kerrankin rehellisestä toiminnasta:
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d341683a-bf81-4de2-94fe-a9665c94d95f
Korjaus edelliseen - oikea Iltalehden linkki tässä:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/bef80bfc-632c-4d97-9514-fe869ea2ee25
"Ex-vasemmistopoliitikko hamusi alakouluikäisten alastonkuvia – Koulussa työskennellyt rikoskumppani kuvasi lapsia suihkussa"
persut hoi onko valeuutinen ?
Seiska uutisoi ensimmäisenä kansanedustaja Timo Vornasen, 54, (ps.) ampuma-aserikoksesta, joka tapahtui baari-illan päätteeksi Helsingin keskustassa. Vornanen oli heilutellut toran päätteeksi pistoolia ja ampunut lopuksi yhden laukauksen maahan, jonka vuoksi paikalle kutsúttiin poliisit.
Myöhemmin Helsingin poliisista kerrottiin, että Vornasta epäillään vaaran aiheuttamisesta ja laittomasta uhkauksesta.
Seiskan tiedot: Istuva kansanedustaja epäiltynä ammuskelusta Helsingin yössä
Seiska selvitti miehen taustoja haastattelemalla useita eri lähteitä, ja toimituksessa on lähteiden henkilöllisyys tiedossa. Haastattelujen perusteella syntyi kuva henkilöstä, jolle on ”sattunut ja tapahtunut” matkan varrella.
Toisaalta 30 vuotta poliisina työskennellyt Timo on pidetty Pohjois-Karjalan ääni, joka huolella rakensi poliittista uraansa nousten kunnallispoliitikosta kansanedustajaksi Arkadianmäelle.
Poliittisen uran luominen kesti pitkään, mutta sen tuhoutumiseen riitti yksi yö.
Yksi Seiskan lähteistä on tuntenut Vornasen jo pidemmältä ajalta.
– Selvin päin hän on rauhallinen ja harkitseva, mutta alkoholin myötä käytös muuttuu kokonaan. Hän on sellainen ”minulle ei piruilla” -tyylinen mies. Oli vain ajan kysymys, että jotain tällaista tapahtuu.
Seiskan lähde kertoo, että hän itsekin joutui kerran episodiin Vornasen kanssa.
– Jos katse olisi voinut tappaa, olisin kuollut siihen paikkaan. En halua sen tarkemmin kertoa, mikä tapahtuma edelsi tätä tilannetta.
Seiskan lähteen mukaan Joensuun poliisilaitoksella oli yleisesti tiedossa se, että Vornasella oli vapaa-ajallaan käytössä OC-sumute, josta oli tunnukset poistettu.
– Poliisikollegat sanoivat hänelle, ettei näin voisi tehdä, mutta eipä siitä mitään hyötyä ollut. Hänellä on sellainen maine, ettei kukaan uskalla nousta häntä vastaan.
Seiska-lehti huhu-juorulehdistä paras EU-somessa, ei toki vielä pärjää Putinian MV-lehdelle.
Osaatko sanoa mikä jutussa ei pidä paikkaansa
Ei mikään
Nyt persuja koetellaan edustajat toheloivat urakalla ja kannatus on suorassa pudotuksessa. Kyllä meillä vihervassarikommareilla on nyt lysti olla.
Tästä kohti ennenaikaisia eduskuntavaaleja niin saadaan rauha maahan.
Kyllähän niitä persuhäirikötä on tässäkin kylässä ihan omasta takaa. Pitää ryhtyä nostelemaan asioita esille , sitten se ulina alkaa.
Tässä on orpopurran itsensä tilaama tutkimus jota ei vihervassarikommarit ole päässeet näpelöimään.
Tiedot ovat peräisin Tilastokeskuksen kuukausittaisesta Kansalaispulssi-tutkimuksesta, jonka uusimmat tulokset julkaistiin tällä viikolla. Vuonna 2020 aloitetussa tutkimuksessa tutkimuksessa ainoastaan poliisi, puolustusvoimat ja tiedotusvälineet ovat säilyttäneet luotettavuutensa kansalaisten keskuudessa.
Tylyin pudotus on kuitenkin hallituksella, johon luottaa enää 36 prosenttia suomalaisista. Se on surkein tulos tutkimuksen historian aikana. Edellisen hallituksen luottamus pyöri jatkuvasti 60–75 prosentin haituvilla.