Muija oli saanut kimppaa ja rahaa

Anonyymi-ap

Tää tapahtui 90 luvun alussa sillosen avopuolison kans kun asuttiin yhdessä Lounais-Suomen pikku kaupungissa. Perjantain muija sano et menee likkakaverinsa kans muutamalle ja ehkä vähän tanssii, ja sehän mulle kävi kun itekki olin kavereitten kans menos viettää saunailtaa. Sanokin et tuskin kovin myöhään sil menee kun ei ollu rahaakaan niin paljoo. Itse tulin kotiin noin 04 aikaa pienes kännis ja muijaa ei näkyny koton. Join siin viel muutaman paukun ku aattelin et se varmaa menny kaverinsa luo yöksi. Olin kans siin nukahtanu ja heräsin noin aamu ysin aikaa kun huomasinki et muija nukku olkkarin sohval ja vaatteet oli lattial mytyssä pelkkä ns torkkupeitto jotenki pääl. Yritin herätel mut oli aivan sammunu, pistin sil peittoo paremmin päälle kun huomasinki et sen tissit ol fritsuil ja pakaroilla mustelmii. Katoinpa samal sen pillunki ja olipa naidun näkönen. Aatelin siin et voi vittu kenen kans ollukkaan. Ollaan kyl kimppakivaa harrastettu aikasemmin mut yhteisestä päätöksestä ja hyvää seksiä meil oli kotona ja paljonki. Huomasin sen farkun taskusta pilkotti rypistyny kirjekuori joka piruttani avasin. Helvetti siel oli 600mk ja Motelli lännentien sellane kait muistilappu. Siin luki et olit aivan mahtava pano ja otetaanko kahen viikon päästä uusiksi ja vois tulla viel yks Anttikin mukaan. Terkuin Oskari .Pentti. ja Ralf. ja sen jälkeen lankapuhelin numero. Kyllläpä pisti vituttaa mut aattelin olla siitä sanomat mitään et joko kertoo ite. Nappasin kyl siitä 200 itelleni. Ni oltii sillo ite pääl kakskymppisiä. Sori kirjotus ym virheet. Ehkä jatkan et miten kävi sit parin viikon päästä tai sit en.

11

5155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mun ex muijalle kävi vähän samal taval ,tuli kans lauantaina iltapäivällä himaan melko jurris ja meni nukkuun , muutaman kuukauden päästä kun väänneettiinkin eroo niin purskahti itkuun ja sano että oli ollu jonkun vanhemman miehen hotelli huoneessa naitavana ja oli tapaillu sitä ukkoo senkin jälkeen ja sai kuulemma rahaa siittä et oli antanu sille pillua ,mistään kimppa jutusta ei puhunu mitään.

      • Anonyymi

        Alottaja täs. Se harmi jos ero teil tuli kun noin oli tehny. Meillähä ol ollu kimppaa aikasemmi mut muija tais vaan ajautua tuohon tilanteeseen kännis ollu kun se viikon jälkeen kertoi miten se meni. Oli muuten vaivautunu koko viikon ni sen ol pakko avautua eikä tienny rahoista mitään kun niistä sanoin tietäväni ja uudesta treffi pyynnöstä.


    • Anonyymi

      Kivan vapaamielistä elämää oli.

    • Anonyymi

      Kyl kommentoida saa mut ei tollasia loppuunkulutettuja lapsellisia Niuvanniemen ym juttuja. Ne ei kuulu tänne. Eli jos ei ole mitää järkevää sanottavaa ni sillon kantsii ol hiljaa.

      • Anonyymi

        Kääkö katteeks toiset saa sinä et hähähää


    • Anonyymi

      Vittu tota samaa paskaa.

    • Anonyymi

      Ihan kivaa niinku porilaist juttuu!

    • Anonyymi

      No mie hermostuin, kun muija ja tytär olivat aina tilipäivänä rahaa kärttämässä ja anopin meillä asuminen ei yhtään helpottanut tilannetta.
      Oli aina säksättämässä, että kyllä vaimolle ja tyttärelle pitää rahaa enemmän antaa.

      Kerran oli taas sama tilanne päällä ja hermostuin kerrankin kunolla. Kaikkien olis pitäny saada viissataa talvitakkien ostoon muka. Pistin vähän ranttaliksi, muijan, anopin ja tyttären pihalle.

      Sanoin ettei ole takaisin tuloa, ennenkuin jokainen itse tuovat kerrankin minulle viisisataa.

      Ei menny kun pari tuntia ja tytär kotoutui ja löi viisi satalappusta kouraani. Eukko viipyy pari päivää ja kas kymmenen viiskymppistä lyötiin käteeni.
      Anoppi viipyi vähän pitempää, eukko oli jo huolissaan, mutta kotiutui perkules reilun kahden viikon päästä ja mätti käsilaukukusta ryppysiä vitosen seteleitä sata kappaletta.

      • Anonyymi

        Toi tais ol jo vähän vanhempi vitsi?


    • Anonyymi

      Siis motelli lännentie Uusikaupunki.

    • Anonyymi

      Tuo kimppakiva aivan upeeta. Kaikista ei ole moiseen ja miehetkin jotka sellasesta haaveillu ni tosipaikan tullessa eivät pystykkään siihen.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      94
      4105
    2. 61
      3369
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      164
      3073
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3024
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2509
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2326
    7. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      189
      2053
    8. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      28
      2024
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      65
      1982
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      95
      1413
    Aihe