Moi, voisko joku mua tietävämpi vastata seuraaviin kysymyksiin:
1. Kannattaako yöjunassa valita ISTUMAPAIKKA ylä-vai alakerrasta?
2. Onko junassa nettiyhteys? (wifi vai toimiiko mobiilidata)
3. Mitkä on teidän mielestä välttämättömät jutut mukaan junaan?
4. Pystyykö junassa nukkua miten?
Kiitos jo etukäteen kaikille ja toivoisin vastauksia kysymyksiin! :)
Yöjunalla Kemijärvelle
3
892
Vastaukset
- Anonyymi
Heippa! En tiedä onko matkasi jo ohi vai vasta edessä mutta ajattelin silti vastata kysymyksiisi! :)
1. Jos haluat nähdä maisemia puiden yli, yläkerta on siihen paras vaihtoehto! Junan heilunta saattaa luonnollisestikin yläkerrassa tuntua enemmän, mutta se ei ainakaan itseäni häirinnyt mitenkään liikaa.
2. Junassa on ilmainen wifi-yhteys, mutta jos haluat katsoa elokuvia tai sarjoja, niin ne kannattaa ladata jo valmiiksi, jotta voit katsoa niitä mahdollisesti myös offline-tilassa.
3. Oma viltti on kiva junassa ja jos haluat mahdollisimman mukavan kokemuksen niin ota mukaan myös varavirtalähde puhelimellesi. Ja korvatulpatkin ovat hyvät, jos olet herkkäuninen!
4. Junassa ei ehkä parhaimpia yöunia saa, mutta unimaskilla ja korvatulpilla sekä mukavalla pukeutumisella pystyy vaikuttamaan asiaan. - Anonyymi
Kemijärveen asti kun ajelee niin sille onkin pitkä matka. Itse aina ottanut pullon viiniä mukaan tai kukin makunsa mkaan niin aika kuluu rattoisasti.
- Anonyymi
en usko että Torniosta Kemi järvelle edes kulkee yöjunia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523476Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512432- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per55979- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40815
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202731