Kertokaas missä mättää:
Aina kun pistän AMD:n suorittimen tekemään jotain pidempää matemaattista hommaa, niin kone jumiutuu jossain vaiheessa. Kokeiltu on eri prossuilla (Duron 1.3GHZ ja Athlon XP 2100 ), muistit on vaihdettu, kokeiltu eri emoilla, eri powereita on kokeiltu, näytönohjain on vaihdettu, verkkokortti on vaihdettu, kovalevy on vaihdettu, kokeiltu on eri 4in1-versiolla, käyttis (W2k) on asennettu useampaan kertaan, jopa kotelo on vaihdettu. Silti aina sama juttu.
Vai onko niin, ettei halvalla saa hyvää?
AMD:n
4
418
Vastaukset
- Terwis
Jä onkos ne jäähdytykset kunnossa?
- prossut
kolmella eri jäähyllä. Max lämmöt oleet 45 asteen hujakoilla. Ei ikinä yli 50C.
Onko käyttämäsi softa tai koodi varmasti AMD:n prossuille sopivaa? Tsekkaa softan valmistajan sivuilta mahdolliset havaitut yhteensopivuusongelmat ja varmista, että käännät koodisi nimenomaan omalle prossullesi sopivaksi.
- ei kai oikeesti kukaan noin...
Et viitsinyt kertoa, toimiiko se ohjelma sitten muualla? Touhus kyllä kuulostaa omituisilta - "Kotelokin vaihdettu". Mikä tuossa hommassa on halpaa?
Ilmeisesti ainut asia, mitä et ole huomannut vaihtaa on se kaveri näppäimistön ja tuolinselkänojan välillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait223017- 392617
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381473- 841350
- 631241
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40999Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124893- 32806
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi28656Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621