veden lisäys

Onko honda vt 1100 veden laitossa mitään eritystä vai kaadetaan vaan. Edellinen omistaja tipauttanut syylärin tyhjäksi.
6780
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tislattua vettä ja alulohkoiseen sopivaa pakkasnestettä 50%/50%.

Äänestä

tislattua vettä, enpä ole ennen kuullut moistakaan...kyllä sinne ihan raanavesi käy suhteessa jääh.nesteen kanssa, akkuun sitä tislattua jos niin vanha malli että voi laittaa.

Äänestä
  • Lue Honda ohjekirja. Kyllä siellä lukee aivan selvästi että käytä puhdasta tislattua vettä ja jäähdytys neste pitää olla alu-lohkoihin sopivaa.

    Äänestä

ohjekirjassa ainakaan akkuvettä tarvitse laittaa jäähdyttäjään, on vain nuo sekoitussuhteet pakkasnestettä, Honda v. 2005 ?eipä tuonne ole edes tarvinnut laittaa ....

Äänestä
  • Keltanokka kun et kerta tiedä mistään,taitaa sulla olla hiukka vanhempi pyörä.Tislattu vesi alumiini kannelle käyvä jäähdytysneste sinne tulee laittaa

    Äänestä

  • nuo kommenttis kirjoitti:

    Keltanokka kun et kerta tiedä mistään,taitaa sulla olla hiukka vanhempi pyörä.Tislattu vesi alumiini kannelle käyvä jäähdytysneste sinne tulee laittaa

    Jep,tislattua vettä,ja sopivaa jäähdytinnestetä fifty-fifty.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


antti kirjoitti:

Onko honda vt 1100 veden laitossa mitään eritystä vai kaadetaan vaan. Edellinen omistaja tipauttanut syylärin tyhjäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu