Tyhmää

Ihan tyhmää tehdä yhdelle rodulle oma kerkustalupalsta. No nyt niitä palstoja rupeaa tulemaan lahemmään 300 kun joka rodulle tehdään oma!!!

T. Kyllästynyt
11776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Olisi aiheellisempaa tehdä vaikka isoille ja pienille koirille eri palstat!

Äänestä

hyvä juttu rottiksen omistajat voivat vaihtaa kokemuksia keskenään täydellisen koiran ominaisuuksista.

Äänestä
  • todellakin täydellisiä. Mielipide vähän eri kun kytkettynä olleen ja muutenkin asiallisesti käyttäytyvän koirani kimppuun on hyökännyt vuoden aikana 3 ERI rotikkaa! Lähipiirissä asuva rotikkakin käyttäytyy niin mallikelpoisesti, että hyökkii melkein aidasta läpi kun ohi kävelee ja lenkillä vastaan tullessa yrittää hyökätä myös sekä itseni että koirieni kimppuun..Tämä ei todellakaan oo mitään yleistämistä mutta aika "hassu" yhteensattuma sinänsä..voihan oikein koulutettuna tämänkin rotuset olla ihan mukavia,kertokaa kun törmäätte..

    Äänestä

  • highfly kirjoitti:

    todellakin täydellisiä. Mielipide vähän eri kun kytkettynä olleen ja muutenkin asiallisesti käyttäytyvän koirani kimppuun on hyökännyt vuoden aikana 3 ERI rotikkaa! Lähipiirissä asuva rotikkakin käyttäytyy niin mallikelpoisesti, että hyökkii melkein aidasta läpi kun ohi kävelee ja lenkillä vastaan tullessa yrittää hyökätä myös sekä itseni että koirieni kimppuun..Tämä ei todellakaan oo mitään yleistämistä mutta aika "hassu" yhteensattuma sinänsä..voihan oikein koulutettuna tämänkin rotuset olla ihan mukavia,kertokaa kun törmäätte..

    Tarttis vissiin munkin surffailla toisten rotujen palstoilla, kun mun rottisten kimppuun on hyökätty useampaa kertaa, taidan aloittaa doggipalstasta.

    Äänestä

Miks ei voi olla vaikka et Palveluskoirat,Seurakoirat,Metsästyskoirat jne eikä vaan yhdelle rodulle!! Mihinkähän ideoita vois lähettää?

Äänestä
  • Eiköhän olisi tasapuolista että esim. lintujen omistajat saisivat omalle lajilleen oman palstan. Ja palstoja tulisi lisää eli lähemmäs 10000000000 kun joka Lajille ja rodulle oma palsta. TYHMÄÄ!!!

    Äänestä

Minä ihmettelen mistä syystä rotikka on valittu. Jollain Suomi24 työntekijällä on uusi rotikka? Eihän noista rotikoista ole täällä edes pahemmin puhuttu (en muista äkkiseltään ainuttakaan keskustelua).

Käsittääkseni ko. rodulle on olemassa jossain erittäin toimiva ja vilkas keskuteluforum, suomenkielinen. osoitetta en tähän hätään muista.

Muutenkin on näyttänyt tulevan uusia aiheita joka osastolle niin paljon ettei niitä enää viitsi edes lukea. Laittaisivat sen rekisteröinnin ensin kuntoon ja fiksaisivat sitten vasta muuta. Käyttäjämäärät tippuvat kuitenkin ja sittenhän tämä onkin autiotalo.

Äänestä

Ennen kun oli pelkkä koira palsta, niin ei pystynyt puhumaan pelkästä siittä rodusta vaan siihen viestiin vastasivat myös sellaiset jotka eivät olleet edes nähneet koiraa.

Äänestä
  • ..ja nytkö se ei ole muka mahdollista? Tällä periaatteella joka rodulla pitäisi olla oma palstansa. Miksi on valittu juuri nuo? Hollanninpaimenkoira ja saluki?? Ei ainakaan sen perusteella mistä on eniten keskusteltu. Roturyhmittäin jako tai sitten joka rodulle oma palstansa. Monien rotujen omilta nettisivuilta pääsee hyviin keskustelufoorumeihin, jossa saa keskustella muiden "varmasti harrastajien" kanssa ko. rodun jutuista.
    Ja mihinkäs sekarotuiset?!

    Äänestä

  • afgaani kirjoitti:

    ..ja nytkö se ei ole muka mahdollista? Tällä periaatteella joka rodulla pitäisi olla oma palstansa. Miksi on valittu juuri nuo? Hollanninpaimenkoira ja saluki?? Ei ainakaan sen perusteella mistä on eniten keskusteltu. Roturyhmittäin jako tai sitten joka rodulle oma palstansa. Monien rotujen omilta nettisivuilta pääsee hyviin keskustelufoorumeihin, jossa saa keskustella muiden "varmasti harrastajien" kanssa ko. rodun jutuista.
    Ja mihinkäs sekarotuiset?!

    aika reilua tosiaan..Rotuvalinnat erittäin outoja sinänsä että en pahemmin oo kuullu kys. roduista edes juteltavan. Rotikan sinänsä ymmärrän, koska niistä jutellaan mutta hollanninpaimenkoira..hmm..olis kiva saada sitten myös sekarotusille ja muillekkin roduille..missäs niistä puhutaan kun ei yleistä koira-foorumia ole? ei kai sitten missään

    Äänestä

Mitäs helvettiä tuut sellasille palstoille jotka ei kiinnosta!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyllästynyt kirjoitti:

Ihan tyhmää tehdä yhdelle rodulle oma kerkustalupalsta. No nyt niitä palstoja rupeaa tulemaan lahemmään 300 kun joka rodulle tehdään oma!!!

T. Kyllästynyt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu