Mbnetin maili outlookkiin ?

tervehdys,

eli otsikossahan se kysymys jo selvis... onnistuuko vai ?

kiitoksia
3354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No ei selvinnyt kysymys otsikosta. Jos nyt pitää arvailla, niin haluat kai lukea Outlookia käyttäen mailisi MBnetin servereiltä. Kyllä se onnistuu: http://www.mbnet.fi/mbinternet/ohjeet/outlook/

Ei tullut mieleen katsoa ohjeita MBnetin sivuilta?

Selkeitä kysymyksiä jatkossa, jotta kaltaiseni kusipäät säästyvät vittuilun vaivalta.

Äänestä
  • Kiitos paljon =)

    Äänestä

... sinulla on omalla koneellasi Outlook ja haluat MBnettin osoitteella tulevat viestit sinne?

Käy silloin asettamassa Mbnettiin edelleenlähetysosoite. Siellä kun sellainen mahdollisuus näkyy olevan. Ja ohjeitakin aika hyvin. Saatatpa sieltä löytää ohjeen, miten asetat tuon sähköpostitilin omaan Outlookkiisi, niin että se lukee suoraan ne (POP3).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hopsis kopsis kirjoitti:

tervehdys,

eli otsikossahan se kysymys jo selvis... onnistuuko vai ?

kiitoksia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu