Se on sellainen juttu ettei tolasilla huhuilla ja potaskalla oo ollenkaan tekemistä scientologian kanssa.
Scientologia auttaa ihmisiä , ja jokainen voi itse tutustua siihen ja käyttää L.Ron Hubbardin kirjojen tietoja omaksi ja muiden avuksi heti kun on lukenut ne ja tajunnut ne. Ja jo miljoonat on noin tehneet,ja onnistuneet.
Joillekin ulkopuolisille se on ongelma kun ihmiset ei tue huumekauppaa tai psykiatriaa ,ja ne meuhkaa joka puolella,jopa mediassa, ja luo kaikenlaisia huhkampanjoita ja keksii toinen toistaan kummallisempia juttuja jotta ihmiset luulisi scientologian olevan jotain outoa.
Mutta scientologia on aivan maalaisjärjellä tajuttavaa juttua.
Scientologia auttaa ihmisiä , ja jokainen voi itse tutustua siihen ja käyttää L.Ron Hubbardin kirjojen tietoja omaksi ja muiden avuksi heti kun on lukenut ne ja tajunnut ne. Ja jo miljoonat on noin tehneet,ja onnistuneet.
Joillekin ulkopuolisille se on ongelma kun ihmiset ei tue huumekauppaa tai psykiatriaa ,ja ne meuhkaa joka puolella,jopa mediassa, ja luo kaikenlaisia huhkampanjoita ja keksii toinen toistaan kummallisempia juttuja jotta ihmiset luulisi scientologian olevan jotain outoa.
Mutta scientologia on aivan maalaisjärjellä tajuttavaa juttua.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mihin oikein vastasit? Jos nimittäin vastasit niihin xenu-juttuihin, niin kyllä ne skeidologit niihin uskovat.
väittänytkään skeidologian olevan mitään outoa. Päinvastoin, ihan selkeä huijaushan tuo on. Outoa on se, että se saa jatkua. Minä en käsitä, minkälaiset ihmiset voivat yleensä elää itsensä kanssa ja kuulua koko puljuun. Tai no... Aivopesu saa ihmeitä aikaan. Negatiivisia sellaisia.
Kusetuksen havaitsemiseksi ei tosiaankaan tarvitse kuin maalaisjärkeä... Sääli, että sitä ei kaikilla ole.
Kerroppas sinäkin mitä asioita ja aiheita scientologia muuten käsittelee???
Kun esität selkeän mielipiteesi voinet hieman valaista myös sen mikä näissä aiheissa on sitä mikä mielestäsi ei pidä paikkaansa ja miksi. En tarvitse kiitos mitään yleisvastausta.
Onko sinua muuten koskaan kusetettu?
psychbuster, älä yritä naamioitua. Kirjoita omalla nikilläs vaan. Ja sitten vastauksia;
Scientologia käsittelee lähinnä l. ron hubbaridin mielisairasta mieltä ja siitä kehittyneitä sairauksia, mm. narconon, vulture ministers, criminon, cchr jne.
Lähes kaikkia on jossakin vaiheessa elämäänsä kusetettu. Ero onkin siinä, kuka huomaa kusetuksen ja kuka ei. Sinä et huomaa.
No ei ole kyllä häävit sinun kusetetun tiedot scientologiasta.
Kerropas, mitä sinä tiedät scientologiasta? Ettei tarvitsisi aivan "stupidotechnology" -sivuston tasoista perusasiaa jankuttaa, niin voit aloittaa vaikka suoraan OT-kasista ja Xenusta... Hee-hee! ;-D
Kerro minulle yksikin hyvä syy miksi kertoisin sinulle scintologiasta jotain, eihän scientologiassa mikään ole sinulle mitään, ei edes yksi yksittäinen tieto. Sinähän olet valinnut näkökantasi scientologian suhteen loppuun asti, tarviiko siihen olla selvännäkijä? Vai miten on?
OT-kasi, tieto mistä meillä kummallakaan ei ole omakohtaista kokemusta eikä tietoa. Me arvaillaan vaan sitä.
mielipiteitä tällä palstalla ties mistä... Vastaukset aina samaa ympäripyöreää paskaa. Minun ei todellakaan tarvitse perustella aivopestylle idiootille yhtään mitään. Riittää, kun totean, että en ole tullut tälle planeetalle jääkuutiossa. Oletko sinä?
On kusetettu. Mutta otinkin siitä opikseni, toisin kuin te, jotka annatte jatkaa itsenne kusetusta.
>>Kerro minulle yksikin hyvä syy miksi kertoisin sinulle scintologiasta jotain, eihän scientologiassa mikään ole sinulle mitään, ei edes yksi yksittäinen tieto.>Sinähän olet valinnut näkökantasi scientologian suhteen loppuun asti, tarviiko siihen olla selvännäkijä? Vai miten on?>OT-kasi, tieto mistä meillä kummallakaan ei ole omakohtaista kokemusta eikä tietoa. Me arvaillaan vaan sitä.