ja muutakin tietoa voi samalla laitella,ruokinnasta,ja hoidosta.jos otaa naaraan ja uroksen,kuinka nopeasti tulee poikasia.ja munista saa varmaan valmistaa samallailla kuin kanankin munista.
paljonko maksaa ankan poikaset?
4
7656
Vastaukset
- tietoa
Itse maksoin 7,5 euroa kappaleelta,mikä lienee aika halpa hinta.Ostin pariskunnan viime vuonna.Olivat ihan nuoria silloin,vasta nyt sukukypsiä,eukko on parhaillaan hautomassa ekan kerran.Poikasten pitäisi kuoriutua 24 vrk haudonnan jälkeen.Ruuaksi ankoille kelpaa kaikensorttinen vihreä,kasvikset raastettuina,madot,kalat pieniksi pilkottuina,vehnä ja kaura,puurot ym.Ankanmunat ei ole mun mielestä yhtähyviä kuin kanalla,aika väkeviä(tarkoitan keitettyinä tai paistettuina ruuaksi),mutta leivontaan ja muuhun ruuanlaittoon melkeinpä parempia.Niin ja ankat tarvitsee ehdottomasti uimapaikan.Meillä se on ratkaistu talviaikaan isolla kylpyammeella ja kesällä pihalammessa.
- Anonyymi
Mistä te ostatte kanoja
- Anonyymi
Ostin kanalasta.
- Anonyymi
Emt
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433007Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721674- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 371247
- 791070