onko....?

Onko omakoti taloissa hirveästi hämähäkkei tai muit hirvityksii?
3384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hirvityksiä? Mitäs kamalaa hämpyissä on?

Saattaahan ötököitä ollakin enemmän omakotitaloissa, ainakin jos on kunnon metsää tai niittyä lähelllä. Tosin se sijainti saattaa merkitä enemmän kuin asunnon tyyppi.Hui kamalaa! ;D Jäikö nyt asunto ostamatta?

Äänestä

aina joka sopesta löytyy enemmän tai vähemmän. Varsinkin jos asunto on lähellä luontoa. Mutta Suomessa niitä ei ole syytä pelätä, koska niistä on enemmän hyötyä kuin haittaa. Otukset kun pyydystävät kärpäsiä ja hyttysiä ja näin ollen ovat mukavia pikku naapureita!

Äänestä

huomaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


larita kirjoitti:

Onko omakoti taloissa hirveästi hämähäkkei tai muit hirvityksii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu