joo elikäs jos oot 18v 25v uskovainen tyttö
ja oot ettii tositarkotuksella miestä
niin olen 25v hoikka uskovainen jätkä lahen läheltä. olet rehellinen
ja luotettava, mieluiten hoikka tai hoikahko
niinkun itsekin olen. niin eiku vastailee.
kuviakin voidaan vaihtaa
[email protected]
uskovaiset tytöt tännepäin
13
1471
Vastaukset
- volvoboost
siitä sitten vaan istumaan papin kolmannelle polvelle ja sanomaan aamen.
- Tyttö?
Uskovainen tyttö? Riittääkö, että uskon 2 2 olevan 4 ja maapallon kiertävän aurinkoa, vai pitääkö uskoa johonkin muuhunkin ihmeelliseen, kuten jonkun maagisen ihmeisän ja hänen vielä maagisemman ihmepoikansa olemassaoloon?
- gekko...
ja kaiken huippu on mielestäni lestadiolaiset...mikähän ideä siinäkin on että uskonto kieltää tv katselun, kondomin käytön, kilpaurheilun ja ties minkä muun...aivan järjetöntä
- ...mahtaa...
...olla kyseessä?
Kun asiahan on niin, että esimerkiksi lestadiolaisen mielestä vaikkapa tavallinen evankelisluterilainen (eli kirkkouskovainen) uskovainen on harhaoppinen ja päätyy iäisyyden grilliin, puhumattakaan kuinka uskovainen hänen mieleestään on helluntailainen, jehovan todistaja tai mormooni.
Niin että kannattaa olla hyvin tarkka sanomisissaan. Kaikki "uskovaiset" ovat toki mielestään uskovaisia, mutta toisen ryhmittymän edustaja pitää muita silti "vääräuskovaisina" - syntisinä ihmisparkoina.
Tästä tullaankin kysymykseen, miksi et etsisi hempukkaa oman seurakuntasi karkeloista? Olisipa sitten varmasti sopivaa laatua ja samanmielinen. - uskovaane
Sehän on aivan ku mulle tehty..uskon kaikkee..Mut poju kulta sie oot unohtanu,jos sie oikeesti ihmistä itelles haluisit,et sitä täältä kyll kattelis.Ja aika pikkutarkkaki tunnuut olevan,uskovaaseksi."Hoikka kuten minä"En tiärä yhtäkää uskonlahkoo joka pitää missikisoja,ainakaan julkisesti.Ilmeisesti oot viälä äitin peräkammaris pojuna,jolla on sängynalla muutaki ku pipliigia.Mä voisi sulle lähettää rippikuvani,se on vuorelta-45.
- yksinäinen susi
on vanha kuva.
Ei se tuo poika kyllä tosissaan ole, yrittää jymäyttää kunnon tyttöjä.
Älkäähän kinkut olko millännekään!
- Make
Tuon nuoren miehen viestissä ei ollut mitään ihmeellistä tai moitittavaa. Mutta siihenkin vaan saatiin näin sairaalloisia ja omituisia vastauksia. Olet rohkea mutta ehkä liian hyväuskoinen, kun ole uskaltanut kertoa sähköpostisi.
Toivottavasti olet saanut asiallisia(kin) vastauksia suoraan mailiisi.
God Bless You!!lienee joillakin pilkkakirveillä kummallinen tarve takertua jokaiseen itsestään poikkeavaan asiaan / uskomukseen.
Onneksi emme ole kaikki samanlaisia keskenämme, mitähän siitäkin tulisi. Antakaa siis erilaisuuden kukoistaa, persoonien puhua puolestaan ja sitä rataa..
peace ünd lub
- -kiinnostunut-
kerroppas itestäs vähän lisää niin saat mun kuvan,jos vaan lähetät omas..oon itekkin uskovainen!=)
- lisää
no oon työssäkäyvä raitis mies.luterilainen
- Piipaa
Eks tää kuulu jonnekin jeesusdeittiin?
- klopklp
Olet luterilainen,missä lukee että luterilainen tai joku muu lainen pääsee taivaaseen. Ellette synny uudesti ylhäältä ette pääse taivastenvaltakuntaan, sanoi Jeesus ja ellei teidän vanhurskautenne ole paljon suurempi kuin fariseustenja kirjanoppineiden ette pääse ...ÄLKÄÄ EKSYKÖ, EIVÄT JUOMARIT, AVIONRIKKOJAT, MIEHIMYKSET,VARKAAT JNE PÄÄSE TAIVAASEEEN SANOI JEESUS.SINNE EI OLE PÄÄSEVÄ MITÄÄN EPÄPYHÄÄ EIKÄ SAASTAISTA.TEHKÄÄ PARANNUS JA KÄÄNTYKÄÄ,EI SE ETTÄ VAUVANA KASTETAAN KETÄÄN TAIVAASEEA VIE SIILÄ SE TIE ON KAITA JOKA VIE ELÄMÄÄN JA HARVAT OVAT JOTKA SEN LÖYTÄVÄT,LAVEA TIE SILLÄ ON TUNKUA,SYNNIN NAUTINTOJA JOKA VIE HELVETTIIN.Pelasta sielusi,iäisyys ei lopu.....
- jenniinaaaahhhhhh
Kyllä mie poikaressulle antaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait873492Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41614Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51402- 261246
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es47876Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70852Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35832Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47800Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60764Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4747