mikä paras

nipsu

mikä on paras paikka kreikassa 22-26v. ( mies &nainen) jos etsii hyviä rantoja,joista löytyy myös rauhallisia paikkoja, aurinkoa, hyvää miel. huoneistohotellia,ei tarvitse olla mikään bilemesta toki jotain menoa voi silti löytyä.Hyvää ruokaa.

Kertokaa kokemuksia, kiitos!

4

752

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Matkailija82

      Jos kaipaatte rauhaa ja rentoutumista niin lueppa tarinani Agia Marinasta tuolta alempaa. On Kreetalla toki muitakin paikkoja, esim. Agios Nikolaos, joka on oikein idyllinen kylä ja tietysti Hania ja Platanias.Koko rannikko on täynnä hiljaisia poukamia, mutta parhaimmat ja hienoimmat rannat ovat Lounais- ja etelä-Kreetalla. Paras hotelli Agia Marinassa on Caldera Village, Geranissa (joka on Plataniaksen ja Agia Marinan välissä) on uusi Caldera Beach Hotelli, erillään kaikesta, vaikuttava näky, kun kävimme. Onnistunutta lomaa!

      • ....

        kiitos sinulle vinkistä, täytyy käydä lukemassa tarinasi:)


    • Esim. Lefkas, Naxos, Leros tai Lipsi. Skiathokselta löytyy rantoja joka lähtöön. Mantereella Parga. Ensi syksynä voin (toivottavasti) kehua myös Amorgosta.

    • mko

      itse olen käynyt Santorinilla, Naxoksella, Paroksella, Ioksella.
      ja Varsinkin Santorinia voin kehua ja suositella, se on pieni mutta viihtyisä, ja tekemistäkin riittää jos vain osaa hakea ja keksiä, lauttayhteydet muille saarille aika hyvät joten kannattaa ehdottomasti käydä tutustumassa muihinkin saariin. Paikalliset matkatoimistot myyvät lippuja lauttoihin.
      Naxos oli paljon ruuhkaisempi kun Santorini, siis kaupunki on isompi joten sen huomaa, ei oikein rauhallisia kävelykatuja tai muuta vastaavaa.
      Paros oli taas Vähän samankaltainen kun Santorini.
      Ios on täysi bilepaikka, reppumatkaajat juhlivat yöt ja ottavat aurinkoa päivät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      270
      2282
    2. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1001
    3. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      55
      979
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      960
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      921
    6. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      42
      854
    7. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      838
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      736
    9. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      684
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      677
    Aihe