Omistan vain domainpalvelun eli (nimi.com) joka linkittää oikealle kotisivulleni. Miten saan "address" kentässä säilymään osoitteen nimi.com eikä se pitkä osoite missä sivut oikeasti on?? Kiitos asiallisista vastauksista.
Domainpalvelu
Juppi_
1
347
Vastaukset
- Piru
pitää olla kait joku mask address tai hide address päällä. Sillä se sitten piilottaa sen osoitteen, jossa sivut oikeasti on.
Sun sivuilla pitää sitten kaikkien linkkien osoittaa siihen nimi.com, eikä sillä pitkällä osoitteella.
Helpointa olisi, jos kaikki linkit olisivat suhteellisia tyyliin eikä
niin sivut toimis suoraan vaikka ne siirtäis eri palvelimelle tai eri domainin alle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?961886- 881340
- 1101143
- 761037
- 1191010
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57873- 47791
- 36782
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48741- 33693