Teurastaja Nisse liikkuu vapaana joukossamme. Kuka tietää montako ihmistä Nisse on tappanut. Pitäisköhän käydä yöllä kaivamassa Nissen pihalla jos vaikka olisi haudannut uhrejaan sinne......
Teurastaja
Kari Taponen
261338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Missä Nils oli tulilahden murhien aikaan?
Entä missä nisse oli kun kennedyt murhattiin? Oliko nissellä sormensa pelissä martti lutterin murhassa entä oliko hän darfurissa? Elämme jännittäviä aikoja.
Olof PALME?
Onko Nisse Nasse?
AINASKIN kolme
KANNATTAA pitää OVET ja IKKUNAT lukittuina, yötä päivää, ainakin ESPOON NIIPPERISSÄ, eihän sitä tiedä milloo taas....?
Me täällä Espoossa olemme aina avoimien ovien ja ikkunoiden kannalla.
Etenkin näin kesä aikaan. Mitä suotta lukitsemaan. Luotamme toisiimme.
Ja Nisse hei, tervetuloa taas piipahtamaan kahville kun kuljet ohi. Ei tarvitse rimputella ovikelloa. Siihenhän saattaa herätä kesken unien. Keitin on pöydällä ja pullaa pakastimessa. Aina. Herätä kun käyt :)
Ja sillä sipuli. Sitten poltamme punaista mallua.
Jos oikea henkilö lukisi palstaa, tämä aloitus joutuisi toiseen valoon, sisältäen törkeän kunnianloukkauksen kriteerit. Leivätön pöytä kutsuisi aloittajaa. Espoon poliisille on tehty ilmoitus aloituksesta.
Keskustelun aloittajan ajatukset ovat aivan mielettömiä. Kuuluisi suljetulle osastolle.
Nettivinkki mennyt poliisille. Kannattaisiko tämän aloittajan oikeasti miettiä mitä sopii kirjoittaa ja mitä ei. Varsinkin kun minustat untuu että näiden halveeraavien kirjoitusten takana on sama, vanha ja katkera äijä, jolla on jostain syystä jotain kaunoja Bodom-murhista selvinnyttä henkilöä kohtaan.
Sikäli aloittaja on kyllä selvillä vesillä että hän ei yksilöinyt kohdettaan. Maailmassa on monta Nisseä. Mutta tavanomaisen hölmö aloitus toki.
tuossa aloituksessa muka on. Teurastus nimitystä vastaavissa murhissa on muistaakseni käytetty oikeudessakin, eikä Nisseä ole todistettu syyttömäksi. Ainoa syytetty edelleenkin.
Ei oo oikeus toteutunut, kun Nisse ei tuomioo saannu, eikä oo sen kummemmin alkanut avautumaan, sillä ois varmaa paljokin kerrottavaa, mut se muisti pätkii pahasti.???
Onkohaa kyseinen kaveri jo KANTTUVEI, vai vieläköhän pihisee.?
taas paloi,
pian kärähtää
Höpö, höpö. Bodomin murhaaja on Ääsmannin Hanssi. Kyllä se niin täytyy olla koska multinikki Simokin niin uskoo. Se on jännä kuinka se Hanssi on mukamas tehnyt kaikki nämä legendaarisimmat murhat joita ei ole vielä ratkaistu kuten Kyllikki Saaren murhan, Tulilahden kaksoismurhan sekä Bodomin murhat.
Minä ehdottaisin sovinnon kättä ja koko Bodomin historian unohtamista.
Printataan nämä jutut paperille, peltilaatikkoon, perustetaan komitea ja käydään hautaamassa se peltilaatikko Bodomin metsikköön.
Päälle juodaan Nissu kahveet, siinä Bodomin kioskilla ja poltetaan pers`savut rauhassa istuskellen katsoen tyyntä Bodomin järven pintaa.
Lopuksi tehdään onkiretki niemen kärkeen. Kiikarit mukaan sillä eihän sitä tiedä mitä jossain vastarannalla tapahtuu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
wkt
Murha(t) ei vanhene koskaan!
Ei niin vanhenekaan. Meitä jäljittelevä sukupolvi jos toinenkin vaikuttaa tällä palstalla v 2060 ja kirjoittelee Bodomin murhista. Yrittää ratkaista tekijää.
Olemassa olevilla tiedoilla ei voi julistaa varmaa syyllistä. Jos sellaisia olisi, olisi tuomio jo annettu. Syytettynä ollut todettiin syyttömäksi - ja se on varma asia.
Mut jos, paappa Niipperistä, tulee synnintuntoihin, kun kalma kolkuttelee, tekee täyden tunnustuksen, nii juttu oiskin siinä.?
Aiemmin ei oikee muistannu, jos kuitenkin ois jo tullu mielee.?
Samaa asiaa olen pohtinut useasti. Jospa pappa haudan takaa tai vuoteella tuonen suorittaa yllätyksen kertomalla tosiasioihin perustuvia yksityiskohtia ?
Tiedä vaikka löytyisi jäämistöstä vanha kellastunut paperi johon kaikki merkattu ?
Ihan vain tiedoksesi että kun itse itsesi kanssa "pohdit samaa", niin malta pitää pitempi tauko viestiesi välissä niin hieman vakuuttavampi kuva voi tulla että teitä ihan oikeasti olisi kaksi etkä vain itsesi kanssa olisi "samaa mieltä".
Ei silti, niin harvinaisen tyhjänpäiväistä lätinää että voisit tykönäsi ihan itsesi kanssa "pohtia samaa" kirjoittamatta siitä mihinkään.
Johan se tunnusti, monelle.....
Ei osunnu ammatin valinta Nilssiltä ihan nappii, ois ollu taipumus vahvan puoleinen ihan toiselle alalle, ei linjurikuskiksi.?