Kunnanhallituksen kohinaa

Kuulin kylällä, että koulunkaataja Patronen olisi eronnut demareista. Mikähän on seuraava valtuustoryhmä? Vai perustaako oman. Kumma kun oli Potin ja kaupunginjohtajan vasen tuki hallituksessa.
5443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minä kuulin Lempun perustaneen Maolais-kominternin ja suunnittelee omaa hallitusta pitäjään Terijoen malliin

Äänestä

Lempun Lemppu

Äänestä
  • Sun äitis aasi

    Äänestä

Kysyin tietäviltä. Ei ole eronnut vaan liittynyt Jämsään, lähemmäs Polpotia. Ollut ilmeisesti Hallin yhdistyksessä aiemmin.

Äänestä
  • Jännää kääkk

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuulin kylällä, että koulunkaataja Patronen olisi eronnut demareista. Mikähän on seuraava valtuustoryhmä? Vai perustaako oman. Kumma kun oli Potin ja kaupunginjohtajan vasen tuki hallituksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu