Viime aikoina usea nainen on opetellut seuraamisen lisäksi myös viemään, myös kursseilla on tavallisesti useampia naisia harjoittelemassa vientiä. Ja pääsääntöisesti varsinkin etelän lavoilla ne naiset, jotka vievät ovat todella hyviä viejiä. Onko tämä uhka vai mahdollisuus miehille? Uskallatko hakea tällaista hybridiä silläkin uhalla, että hän on parempi viejä kuin sinä vai haetteko vain niitä naisia, jotka seuraavat? Naiset, tanssitko mieluummin naisviejän kanssa, vai odotatko seinustalla miesviejää?
Nainen viejänä, uhka vai mahdollisuus
25
548
Vastaukset
- Anonyymi
Jos nainen on viejänä niin en hae enää kumpaakaan. Lesboilkoon kaikessa rauhassa keskenään
- Anonyymi
Lavoilla on aina naisia enemmän ja miehet ei kaikkia tanssita, joten hyväksyn hakijaksi myös naisen koska muuten en pääsisi tanssimaan ollenkaan. T. seinäruusu
- Anonyymi
Täällä toinen seinäruusu,
hyväksyn vain disco tanssit naisparissa tai melkein! odotan silti miestä liittymään tanssiin, vaikka useamman naisen kanssa, disco tanssiin sopii! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä toinen seinäruusu,
hyväksyn vain disco tanssit naisparissa tai melkein! odotan silti miestä liittymään tanssiin, vaikka useamman naisen kanssa, disco tanssiin sopii!Minä taas en ole koskaan perustanut disco hetkutteluista enkä sen genren musiikista. Joskus työporukan kanssa piti yökerhossa käydä mutta en viihtynyt.
- Anonyymi
Lisäänpä tuohon aiempaan kommenttiini sen että tänä kesänä on ilmaantunut yllätyksiäkin. Miehet on yllättäin hakeneet enemmän kuin aiemmin, niin päivätansseissa kuin iltatansseissakin. KA- tansseja en tanssi ollenkaan, vain perinteisiä vanhoja ja edelleen joitakin valsseja, humppia ja jenkkoja tutun naispuolisen hakijan vietävänä silloin kun meitä kumpaakaan ei haeta näille kappaleille.
t. seinäruusu
- Anonyymi
Mielummin hyvä naisviejä kuin keskitasoinen tai huonompi miesviejä.
- Anonyymi
Ilmiselvä lesbian
- Anonyymi
Tämä, tanssipaikalla haluan tanssia, en olla kävelytettävänä ja samalla kuunella traktorin korjaamisesta ja nivelkivuista. Hyvät viejät sukupuoleen katsomatta tervetuloa hakemaan!
- Anonyymi
Mies viejä on nuija ja tosinuija monesti.
- Anonyymi
Nais viennin idea oli alun perin se että kun miehet olivat hakeneet, lähtivät naisviejät kysymään jäljelle jääneiltä naisilta, tuletko vietäväksi. Nykyään naisviejät lähtevät samaan aikaan miesten haulla hakemaan. Monesti näkee kuinka naisviejä nappaa toisen naisen miehen nenän edestä. Vituttaa miehiä tälläinen toiminta, ja se on hyvin yleistä. Ei tarvitse enää ihmetellä, miksi lavatanssit näivettyvät.
- Anonyymi
Tämä on tärkeää ymmärtää! Ensin hakevat miehet!! Jos on epäselvää, onko hakija mies, järjestysmiehet voivat tarkistaa asian käsin tunnustelemalla.
Sitten vasta hakevat naiset. Mikä tässä on niin vaikeaa ymmärtää?? Kyllähän tämän asian oppii jo lapsena, kun katsoo miten kotona otetaan ruokaa: ensin ottaa isä ja pojat, sitten vasta äiti ja tytöt. Kyllä joku roti pitää maailmassa olla ja järjestys! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä on tärkeää ymmärtää! Ensin hakevat miehet!! Jos on epäselvää, onko hakija mies, järjestysmiehet voivat tarkistaa asian käsin tunnustelemalla.
Sitten vasta hakevat naiset. Mikä tässä on niin vaikeaa ymmärtää?? Kyllähän tämän asian oppii jo lapsena, kun katsoo miten kotona otetaan ruokaa: ensin ottaa isä ja pojat, sitten vasta äiti ja tytöt. Kyllä joku roti pitää maailmassa olla ja järjestys!Luettu Andrew Taten oppeja. Koklaappa noita pohjalaisen naisen kanssa :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä on tärkeää ymmärtää! Ensin hakevat miehet!! Jos on epäselvää, onko hakija mies, järjestysmiehet voivat tarkistaa asian käsin tunnustelemalla.
Sitten vasta hakevat naiset. Mikä tässä on niin vaikeaa ymmärtää?? Kyllähän tämän asian oppii jo lapsena, kun katsoo miten kotona otetaan ruokaa: ensin ottaa isä ja pojat, sitten vasta äiti ja tytöt. Kyllä joku roti pitää maailmassa olla ja järjestys!Nykyään sukupuolen voi valita vain ilmoittamalla, joten hyvinkin viejänä voi olla mies, vaikka näyttää naiselta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyään sukupuolen voi valita vain ilmoittamalla, joten hyvinkin viejänä voi olla mies, vaikka näyttää naiselta.
Miehet, mekko päälle vaan ja hakemaan :D :D
- Anonyymi
Jos jotkut naiset tanssivat mieluummin keskenään, niin annan heidän tanssia jatkossakin. Ei se minua häiritse.
- Anonyymi
Naiset on kautta aikain tanssinut keskenään kun miehiä ei ole ollut tarpeeksi tanssittamaan. Itse olen ensimmäisen kerran käynyt julkisissa tansseissa 57 vuotta sitten ja silloinkin muutamat naiset tanssi humppaa, valssia ym keskenään kun miehet ei hakeneet. Myös äitini kertoi jo silloin että hänen nuoruudessaan tanssivat tyttöporukalla kun pojat vain nojailivat ulkona seurantalon seiniin kun eivät osanneet tanssia.
- Anonyymi
Jos jotkut naiset haluaa tanssia keskenään, niin jätän rauhaan, on siellä tarpeeksi vielä perinteisiin arvoihin luottaviakin naisia.
- Anonyymi
Näyttää Etelä-Suomen lavoilla naistentunti nykyään tarkoittavan sitä että naiset tanssivat keskenään.
- Anonyymi
Nimenomaan! Naiset ovat satsanneet sievoisia summia standardi-kuvioihin lajinomaisessa tanssiasennossa ja lajinmukaisessa vientiseurannassa, joten ei se silloin mikään ihme ole, että naiset tanssivat mieluummin keskinään kuin itsekeksimiensä kuvioittensa erikoismiesten kaa.
- Anonyymi
Pisteet heille, varsinkin jos ne naishakijat tanssittaa niitä naisia joita miehet ei ole hakeneet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pisteet heille, varsinkin jos ne naishakijat tanssittaa niitä naisia joita miehet ei ole hakeneet.
Naistentunnilla naiset hakevat joten naiset hakevat mieluummin naisia kuin miehiä. Oikea paikka näille olisi dtm
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naistentunnilla naiset hakevat joten naiset hakevat mieluummin naisia kuin miehiä. Oikea paikka näille olisi dtm
Jos näin on niin olisiko miehillä peiliin katsomisen paikka jos naiset jättää hakematta naisten tunnilla
- Anonyymi
Etelän tanssilavoilla naistenhaku tarkoittaa naisille naisten hakua ja miestenhaku miesten hakua.
- Anonyymi
Naisviejät ovat jo lavoilla ja kursseilla enemmän sääntö kun poikkeus. Ja usein hyviä viejiä. Omasta puolestani tervetuloa mukaan. Onpa vähemmän naisia seinäruusuina.
- Anonyymi
Entä jos olisi lavatanssit miehille ja naisille erikseen vuoroiltoina. Ensin Pirkot ja Paulat hvyäntuulisina buggin pyörteissä, yön hälvettyä ja arjen toimet takana härkäparit täyttäisivät lattian miehisellä energiallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453663
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai723225Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist303015Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1612775En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛142497- 252299
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?41740Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141728Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231647- 151376