Zafiran keskuslukituksen ohjaus ei enää toimi kovin kaukaa autosta, joten avaimen paristo alkaa tyhjetä.
Ajattelin siis vaihtaa sen.
Olen vaihtanut aiempien Opelien avainten paristoja, no problem.
Kun avasin Zafiran avaimen, sain irti vain 'perän'.
Se on iso klöntti, jota en uskaltanut availla.
Paristoa ei näkynyt missään.
Tietääkö joku, missä paristo lymyyää ja uskaltaako klöntin avata. Kauanko on aikaa vaihtaa paristo, ilman että ajonesto nollautuu ?
Paljonkohan merkkiliike ottaisi vaihdosta?
Zafiran avaimen pariston vaihto
Missä paristo on?
2
1331
Vastaukset
- hhhhhhhhahaha
ei kai se ohjekirjan lukeminen noin vaikeaa ole? siellä selostetaan kuvan kera miten vaihto onnistuu, ainakin minä sen osasin vaihtaa.
- BVectra
Paristo lymyää nimenomaan sen klöntin sisällä. Hankalamman osuuden teit jo. Klöntti vain puoliksi sormilla ja patteri vaihtoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4978671Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1285957Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3365025Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli594667Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s744226Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1663993SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723828- 911778
- 991312
- 47919