Jos ei oireiden syytä löydetä, niin onko aina epäily luulosairaudedta?
Onko kokemuksia.
Onko kokemuksia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Useimmiten taitaa olla joskus lie kyse lääkärin osaamattomuudedtakin suurin syy tohon tosin lie se että niin monet luulosairaat menee lääkäriin ruikuttaan olemattomiakin kipujaan
Kukaan ei mene lääkäriin valittamaan kipuja joita ei ole. Ei lääkärillä käynti sentään niin ihanaa ole.
Lääkäri valehtelee tarpeen mukaan omaksi edukseen. Niin tuttu juttu tänä päivänä tämä, että ei mitään syytä huoleen, ja seuraavana päivänä henki pois.
Naiskollegani sai työssä epileptisen kohtauksen joka johtui aivosairaudesta multippeli skleroosi. Kun hän oli hiukan aikaisemmin käynyt lievempien oireiden takia lääkärillä, tämä uskoi, että oireet olivat kuvittelua.
Kun lääkäri määräsi minut nauttimaan verenpainelääkkeitä, erektiokyky loppui kuin seinään. Lääkäri ei uskonut asioiden järjestystä, vaan selitti, että korkeassa verenpaineessa muutenkin erektio saattaa häiriytyä. Kun itse moneen kertaan kokeilin, AINA kun lopetin lääkkeen, erektio palasi, kun aloitin lääkkeen uudelleen, erektio loppui.
Lääkäri joko tietoisesti valehteli tai ei tiennyt tutkimuksista, joiden mukaan kyseisellä lääkkeellä on erityisesti lopettaa erektio.
Anteeksi, ...on erityisesti lopettaa erektio > ...on erityisesti taipumus lopettaa erektio.