Hihhih. Orpo poltti päreensä

Pinna on kireällä, kun vaaditaan vastausta valehtelusta
https://yle.fi/a/74-20089080
15220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Orpo hiiltyi kuin hiilinielu, mikrofoni jäi auki.

Äänestä
  • Taitaa itselläsi olla pinna kireämmällä kuin Orpolla.

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Taitaa itselläsi olla pinna kireämmällä kuin Orpolla.

    En ole luonteeltani hiilestyvää tyyppiä, miksi kun elämä kohdallaan.

    Äänestä

  • Pertikki kirjoitti:

    En ole luonteeltani hiilestyvää tyyppiä, miksi kun elämä kohdallaan.

    Eihän elämäsi mitenkään ole kohdallaan, kun vuorokauden ympäri pyörit persujen aiheuttamasta mielettömästä ristipaineesta.

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Taitaa itselläsi olla pinna kireämmällä kuin Orpolla.

    Yritä joskus kommentoida asiaa, ei kommentoijaa henk.koht.

    Äänestä

Se on oikein, ett joku uskaltaa sanoa pääministerille suoraan ettei sen puheet pidä paikkaansa. Kai nyt pääministerin pitäisi olla paremmin asioista perillä ja ottaa selvää ensin ennenkuin puhuu mitä sattuu. Nyt kansa on nähnyt miten ylimielinen ja muita halveksuva ja alentuva asenne Orpolla on. On sitä ennenkin pääministereitä pistetty pihalle, pitäisi olla hieman nöyrempi asenne tuossa työssä, voi muuten pudota korkealta.

Äänestä
  • Orpohan voisi pyytää anteeksi sitä, että tulivat vahingossa julkisuuteen.
    Ja luvata kyyneleet silmissä, että se ei tule toistumaan.
    Näinhän ne toisetkin tuntuvat tekevän.

    1Äänestä

Parasta tv-viihdettä välillä nuo eduskunnan kyselytunnit, Orpo menettää hermonsa, Purra rätkyttää kuin ylikiihtynyt villakoira ja taas valehteli ettei Eu:n yhteisvelanotto käy, jo seuraavana päivänä oli, ett tietyt asiat on sidottu EU:ssa tuohon juttuun.

Äänestä

On totuttu että pääministeri saa lasketella mitä luikuria tahansa ja hiljaan niellään?

Äänestä
  • Siihen totuttiin edellisen hallituksen aikana.

    1Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Siihen totuttiin edellisen hallituksen aikana.

    Totta.
    Turha edes yrittää kiertää asiaa.

    1Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Siihen totuttiin edellisen hallituksen aikana.

    17:04
    Heikko perustelu. Hätävalhe sinulta.
    Beng

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    17:04
    Heikko perustelu. Hätävalhe sinulta.
    Beng

    18:04
    Pisteet ja kannatuskommentti taas itseltäsi.
    Hahhah.
    Beng

    Äänestä

Tuppurainen on kuin nalkuttava eukko .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pinna on kireällä, kun vaaditaan vastausta valehtelusta
https://yle.fi/a/74-20089080

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu