lesbotutka?...

Voiko ihmisen ulkonäöstä todella päätellä onko tämä lesbo? Esim. eilisessä l-koodissa arvailtiin että tuolla on pitkät lakatut kynnet niin ehkä hetero ja tuolla on niin naisellinen kampaus ettei voi olla lesbo.. Mutta monella heistä, sarjan lesboilla, on naiselliset kampaukset ja ihan muutenkin naisellisia ja meikatuja. Itse olen aika heteron näköinen luullakseni, aika naisellinen jne. Mitä tämä lesbotutka on? L-koodin naiset ovat useat tosiaan naisellisia ja meikattuja kuin heterot..Mitä he siis oikein höpötti?
63887
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...on fiktiota. Edustaa televisiodraamaa, ei tosielämää. Sitä ne siis höpötti. Käsikirjoittajien kirjoittamia vuorosanoja. Laitettuna käsikirjoituksen mukaisen näköiseksi. Ei unohdeta sitä, jookosta? Lesboja on väestöstä jokunen prosentti. Ei niin pienelle vähemmistölle aleta tekemään isolla rahalla tv-sarjaa. Sarjan kohderyhmä on heteromiehet ja -naiset. Ja he eivät halua nähdä rekkalesboja tissejään vilauttelemassa. Siksi tissejään sarjassa vilauttelevat naiselliset naiset.

Ja edelleenkään ei ole olemassa merkkejä mistä tunnistaa lesbon, niin kuin ei ollut kaksi kuukautta sittenkään, tai kaksi kuukautta ennen sitä, tai kaksi kuukautta ennen sitä, tai...

Äänestä
  • Lepukan teksti oli erittäin hyvä!
    Olen itse niin kyllästynyt koko sarjasta keskusteluun, sen katsomiseen...

    Äänestä

että keskittyy enempi ihmiseen kuin etsimään sateenkaaripinssiä. Siis ei keskitä ajatustaan etsimään merkkejä lesboudesta, koska voi käydä niin että näkee sen mitä haluaa nähdä eikä sitä mitä on.

Kuten sanottu, ihmiset harvoin ovat niin elottomia etteikö heistä saa fiboja, ja toiset osavaat käyttää sen informaation hyväkseen ja toiset eivät.

Mua lähinnä naurattaa se että katsotaan kynsiä ja jos on lyhyet ja reisitaskuhousut hihkutaan innoissaan että ST.

Se että on heteron näköinen ei poista sitä mitä siellä ulkonäön alla on. Se mitä sä olet liikuttaa sun katsetta, ja se on minusta tärkein asia mistä tunnistaa nämä vaikeat tapaukset. Silmät.

Se että sanotaan että silmät on sielun peili ei ole vain kiva lause Optikkoliikeen mainoksessa.

Äänestä
  • ei tarvi kuin seurata kuka kääntää katseen...
    minusta ainakin sen perusteella huomaa

    Äänestä

  • hiiru kirjoitti:

    ei tarvi kuin seurata kuka kääntää katseen...
    minusta ainakin sen perusteella huomaa

    Kääntää katseen... Onko "hyvä merkki" jos kääntää katseen pois vai juuri toisin päin...

    Äänestä

Olen heterona huomannut että homoissa on ihan samaa, että homot monesti pukeutuu arvokkaammin kuin hetero. Tietty poikkeuksia on joukossa, kuten varmaan lesboissakin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


anda kirjoitti:

Voiko ihmisen ulkonäöstä todella päätellä onko tämä lesbo? Esim. eilisessä l-koodissa arvailtiin että tuolla on pitkät lakatut kynnet niin ehkä hetero ja tuolla on niin naisellinen kampaus ettei voi olla lesbo.. Mutta monella heistä, sarjan lesboilla, on naiselliset kampaukset ja ihan muutenkin naisellisia ja meikatuja. Itse olen aika heteron näköinen luullakseni, aika naisellinen jne. Mitä tämä lesbotutka on? L-koodin naiset ovat useat tosiaan naisellisia ja meikattuja kuin heterot..Mitä he siis oikein höpötti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu