Mistä voi johtua rusahtava/punertava vuoto pillerien syönnin aikana? Olen syönyt e-pillereitä yli 3v ja koskaan ennen tällaista ei ole ilmennyt. Huomenna torstaina alkaa viikon tauko ja tämä vuoto on ollut nyt vuorokauden. Noin viikko-kaksi sitten oli ekan kerran punertavaa, muttei läheskään vuorokautta. Mitään kirvelyjä, pahaa hajua tms. ei ole.
Vuoto pillerien aikana
AbC
2192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
saattaapi olla läpäisy ja tiputteluvuotoa, vaikka olet syönyt pillereitä n. kolme vuotta toisilla saattaa ilmetä sitä vasta silloin, normaalilta kuulostaa....jos jatkuu, mene lääkäriin.
Hei! Itselläni ollut sama vaiva, nyt jo viikon ajan ylimääräistä rusehtavaa vuotoa. Koskaan aiemmin ei ole tällästä ollut. Unohdin yhden pillerin viime tiistaina ja torstaina alkoi tiputtelu. Sain gynelle ajan vasta 4 vkon kuluttua, turha tonne terveyskeskukseen mennä. Viikon kuluttua pitäs "oikeat" menkat alkaa, ei vaan näillä helteillä jaksas montaa viikoja "kytätä" alapäätä. Ja tietysti miettii, et mistä tää johtuu...