Ettei vaan kuvitella että olen luovuttanut. Olen edelleen messissä muksna js reilu 11 kuukautta nyt raittiutta takana ja jatkuu.
Juhannuksen jälkeisellä viikolla tulee vuosi täyteen selvinpäin.
En tee päätöstä päivittäin että tänään en juo. Mulla aikahaarukka on ollut kuukausi. Viimekuussa en juonut ja tässä kuussa en juo.
Kun täytyyy vuosi niin aikahaarukka muuttuu:
Viime vuonna en juonut, tänä vuonna en juo.
Eihän sitä hyvin alkanutta raittiusputkea katkaista
11 kuukautta selvinpäin ja jatkuu
Anonyymi-ap
1
274
Vastaukset
Veli/sisko on hyvällä tiellä! Tulee aika jolloin sinun ei enää tarvitse päättää että tänään/tässä kuussa/tänä vuonna en juo.
Et juo, koska sinulla ei enää ole mitään suhdetta alkoholiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753577
- 622684
- 812607
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582408Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912337Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2482082- 431902
- 441759
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151471EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491408