Käyttämästä omaa pihaa.
Koiranomistajia asia ei kiinnosta, ei näytä olevan tapetilla.
vai olenko ainoa.
Koiranomistajia asia ei kiinnosta, ei näytä olevan tapetilla.
vai olenko ainoa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kysymys kuuluu miten he estävät muita käyttämästä pihaa?
Kerrostaloissa jos paskottavat koiriaan pihalle kun ovat niin saamattomia omistajia liikkumaan. Se varmaan syynä, kakkaa pihat täynnä.yäk.
Meluamalla, paskarakki huutaa kuin mielipuoli, jos naapuri menee omskotipihaansa.
Valehtelet, jos väitöt, että itse tyytyväisenä käytät pihaasi kun muutaman metrin pääs paskarakki räyhää
Okei tosi huono tapa tommonen :F Meillä on opittu että oma koti ja kerrostalon piha pysyy siistinä ja muualla saa tehdä ja sieltä toki myös otetaan talteen :P
Kyllä ihmisetkin paskoo. Antaa koirien paskoa. Mitä turhaan kantaa jätteisiin, sinne ne maatuvat puskiin, paitsi jos koiria pienellä alueella paljon ja marjastajille ym voi olla ongelma.
Mutta itsekkyys. Jos ihminen ei voi mennä pitämään samaa meteliä pihaan, ei kunnollinen ihminen anna koiransakaan pitää. Yhtä iso haitta se on.