Mietin pitkään että annanko petturi PS ääneni vai en, mutta onneksi tulin järkiini äänestyspaikalla ja annoin ääneni Katriina Hiippavuorelle (KD) numero 24. PS on vain pettäneet omat äänestäjänsä liian monta kertaa, että nyt se loppui. Anna sinäkin äänesi Hiippavuorelle, kiitos!
Kävin tänään äänestämässä
Anonyymi-ap
14338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
No voi harmi kun nyt vasta kerroit Katriinasta. Olisin minäkin antanut ääneni jos olisin tiennyt kuinka mukava likka onkaan tämä Katriina. Nyt meni ääni kokoomuksen miehelle Kauhavalle.
Minä äänestin Teuvo Hakkaraista. Aito kokenut politiikko. Persujen kermaa.
Kuollutta sellaista.
Persut ja KD eivät tule ikinä saamaan ääntäni.
Ääriliikkeitä kumpikin ja noi uskovaiset on niin laput silmillä kulkevia, että ei pitäisi olla valtiojohdossa yhtäkään.
Teuvoa miekin tekaisin. Hieno mies.
Teuvo saa suuren kannatuksen. Purra munasi ittensä.
Koko puolue täynnä mätämunia .
Meidän perhe isä ja äiti plus kuusi lasta äänestimme kaikki keskustaa. Lisäännymme ja jaamme sanomaa ettei kyläkouluja lakkautettaisi.
Idiootit. Luuletteko että teidän äänellä on mitään väliä oikeassa päätöksenteossa?
Sama pätee kuntapolitiikkaan. Täällä sokeat taluttavat sokeita, muka jotain asioista tietäen.
EU sanelee ja meikäläiset kontaten tottelee. Oli siellä sitten Teuvo tai Ano tai Katri meitä edustamassa.
Kyllä kyllä, kunhan ei PS.
Nyt lopetat tuon mollaamisen. Minä persuja ja se on jämpti.
Jossei se ossaa muuta kuin hokea tuota.