Seuranhaku kolmekymppisenä

Anonyymi-ap

Voiko kolmekymppisenä löytää parisuhteen jos ei alustavasti halua hankkia lapsia eikä varsinkaan synnyttää? Tarkoitan monogaamista tasavertaista suhdetta toisen fiksun lesbonaisen kanssa, jota pitäis vielä viehättävänä ja nättinä, ei tyytymistä. Kokemuksia?

6

862

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tietenkin voi! Haluutko jutella jossain? T: N21

    • Anonyymi

      Kyllä voi, ei kaikki halua lapsia.

    • Anonyymi

      Siis omanikäinen, joka on oikeasti viehättävä, ei tätimäinen eikä bilehile ja normaalipainoissa. Saa etsiä kyllä.

    • Mutuna heitän, että miks ei voisi? Jos ihminen kohtaa ihmisen ja he kohtaa toisensa henkisellä/psyyken tasolla. Kuviot käy yksiin.

      Ei kai se iästä kiinni ole, jos jostain ihmisestä tykkää? Ja kumpikin kokee, että siinä se on, mun rakas. Kaikilla pareilla on omat syynsä.

    • Anonyymi

      Tottakai voi. Huomattavasti harvempi niitä lapsia haluavia tai jo omaavia haluaa.

    • Anonyymi

      Voit tietysti. Tosin paremmat mahdollisuudet jos tiedät varmasti etkä vain "alustavasti". Onneksi lesbot ei halua lapsia ollenkaan siinä määrin missä heterot. Tosin niistä miehen kanssa lapsia hommaneista tosi moni varmaan on kaapissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      210
      10655
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      67
      2920
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2638
    4. 88
      2510
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      151
      2212
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      267
      2079
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1451
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1425
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1270
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      912
    Aihe