Kuinka moni täällä on tilannut tuon sportin??? Kyselen tässä koska alkaa jo tympiä kun sitä ei kuulu. Moniko teistä on sen jo saanut? Listatkaa niin näkisi että missä tässä mennään.
SPORTIN
TILANNEET?
171299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mitä järkeä on odotelle ja odotella. Osta vaikka Kymco Agility, niin pääset samantien nauttimaan mopoilusta vielä tänä kesänä.
Vaikka kesä loppuu niin ei elämä, mun mielestä mopolla voi ajella 363 päivää vuodessa, kesä lyhyt, elämä pitkä, eli aina saa ajella.
Toinen vaihtoehto on hakea Fude sport Turusta patteriaan koneesta, jolloin se on valmiiksi kilvissä, käydä tankkaamassa ja ajaa kotikaupunkiin, mopo maksaa Turussa sen 850€.
vittuako sun pitää koko ajan jotai kitistä?!! kaikki ei talvella aja!! on se kumma ku tuommosta paskaa jaksaa joka vitun viestiin kirjottaa!!
Ja sanoppa muutama syytä miski ei ajaisi? Kyllä tavella voi aivan yhtähyvin ajaa kuin kesälläkin, panee vaan enemmän vaatetta päälle, saa olla aika lellitty paska että ostaa skootterin tallissa säilytettäväksi!
Nämä kinuskit ei toimi kylmällä. Kylmässä moottorissa ei öljy kierrä, sähköosien minimilämpötila on miinus 10 ja muovosat muutuu haperoksi pakkasesa.
Ja muovia ne kalliitkin skootterit on!, edes gilerssa joka on mopojen mersu ei ole peltikatteita, eli ralvella voi ajella ihan hyvin!
On sitä muovia vaikka missä - autoissa, lentokoneissa ja vaikka missä.
Kysymys onkin MIKÄ on muovin LAATU. Fudessa se on halpaa, ohutta ja heikkoa. Kaiimpia ja parempia laatuja on olemassa, mutta pelkät katteet maksavat saman verran kuin pekllä Fude.
Tilasin siinä huhtikuun lopussa ja tuli kesäkuun alussa. Hyvin on toiminut nyt ekat kolmesataa kilsaa. Olis sunkin varmaan kannattanu tilata myyntiesittelytilaisuudesta...
Olen tulut siihen tulokseen että olet: Hannuhanhi tai uskovainen tai sitten jotain sukua koko yritykselle:) Miten voit saada vehkeen, kun toiset ovat tilanneet sen kuukausia aiemmin? Kyllä olen porisuttanut esittelykiertueella äijää joka myi nuita,oiskohan pitäny lahjoa tai jotain... Onneksi olkoon vain!!!!
tilattiin toukokuun alussa näyttelystä ja maksettiin toukokuun lopussa ja saatiin kesäkuun alussa
Joo nyt se sitten on tallissa: Tiukasta se piti vääntää, parittunnit puhelimessa ja homma onkin sitten selvä... kauankohan olis vielä saanut odottaa, sitä emme sitten saa tietää. Mutta tiesin että se oli lähtenyt tulemaan koska sain rekisteriotteen postista. Sitten kannattaa ottaa selvää kuka tuo ja milloin... Voi saada ehkä aikaisemmin kun itse selvittelee suoraan kulettajilta :)
Tilattu maaliskuussa. Lasku tullut ja maksettu 26.5. eikä skodua vieläkään näy. Kertovat milloin mitäkin tarinoita toimituksesta. Valehtelevat täysin päin pläsiä. Hermot mennyt tähän touhuun jo ajat sitten.
Mikä ihmeen liike Turussa olevinaan myy Fude Sporttia. Lähden heti hakee.
Ja kun ostat sen niin saat ajaa 7 päivää, sitten se pitää panna omiin nimiin.
Ja hinta sisältää muutama litraa bensaa ja ajokuntoisen mopon, eli kyllähän nyt fuden vaikkapa ajaa muualle kaupunkiin
makosin Laskun 26.5 eikä ole näkyny.. lupailevat koko ajan että tulee .. päivän ja viikon päästä!! SURKEETA!!!
Nyt muuten vituttaa niin saatanasti kun minäkin olen sen skoden tilannut ja maksanut jo ajat sitten.
kyllä tää touhu on ihan anuksesta. se vitun myllymäenlelukauppa saa kyl maksaa.....spray maalia ja myyjän talolle vaa kirkkoveneitä seiniin ja vessapaperia talon ympäri
tilasin fude sportin maaliskuun lopulla ! ei ole vielä tullut (17.6) muttta soitettiin tänään ne sanoivat että maanantaina lähtee rahti lahteen päin ja sitten tiistaina sepitäisi olla minun pihassani ! mutta he sanoivat että sitä väriä mitä mulle piti tulla ei voi tuoda niin aikasin ! eli tummansinistä ! minkä värisiä teillä on ? ja onko punanen hieno vai koko punainen ! eli ihan ruma onko yhtää mustaa ???? TIETOJAA !!!
Vaikka myyjältä kysäsin, että tuleeko se musta/punaisena ja kuulemma piti tulla, niin toussahan se mökin pihassa seisoo kokopunaisena. Mutta mulle se koko punainen oli kyllä parempi vaihtoehto.