Huomenna Pallosen ja Kärkkäisen kaksipuolikas.
Mitenhän Kärkkäisen kuvotus tällä kertaa?
IS Viikonloppu 8.-10.6.2024
20
843
Vastaukset
- Anonyymi
Viimeksi Kärkkäiseltä oli erinomainen kuvitus ilman kuvotuksia. Toivottavasti nytkään kuvituksessa ei ole kuvotuksia.
- Anonyymi
Erottuuko kehdessä meksikolaiseen liittyvöt olennaiset yksityiskohdat? Tarvitaanko suurennuslasin käyttöä papaerilehdessä?
- Anonyymi
Keltaisessa "nauhassa" ei ole raitoja vaan palhon L-kirjaimia. L-kirjaimet saattavat näkyä lehdessä raitoina, jousta ei kirjaimia erota. Kun ei ole papeperilehteä, en voi tietää, näkyykö kuvan yksityiskohdat riittäväst vai tekikö Heli saman virheen kuin kerran aikaisemminkin. Hän oli piirtänyt paikkaan A-kurjaimen, jota paperilehdessä ei erottanut ollenkaan ja digilehdessäkun hädin tuskun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keltaisessa "nauhassa" ei ole raitoja vaan palhon L-kirjaimia. L-kirjaimet saattavat näkyä lehdessä raitoina, jousta ei kirjaimia erota. Kun ei ole papeperilehteä, en voi tietää, näkyykö kuvan yksityiskohdat riittäväst vai tekikö Heli saman virheen kuin kerran aikaisemminkin. Hän oli piirtänyt paikkaan A-kurjaimen, jota paperilehdessä ei erottanut ollenkaan ja digilehdessäkun hädin tuskun.
Voisko tähän lehden ostanut kommentoida. Koska Sanarisin foorumissa ei ole vihjekuvaa kommentoitu, kuvan L-kirjaimet todennäköisesti erottuvat riittävästi.
Minulle ei jäänyt ,itään epäselväksi koviksesta, mutta taviksesta jäi.
https://www.sanaristikkofoorumi.net/wordpress/forums/topic/is-6-2024/#post-32524- Anonyymi
vaikka on "vaan" 2-puolikas niin tuntuu olevan aika vaikea ristikko.
- Anonyymi
Lauri Kultti arvioi, että voisi olla 3-. Ei minustaan ollut helpomman vaan vaikeamman pään 2½-tasoiseksi merlittyjä.
- Anonyymi
mitä olisi "hai alaa" ja "maran kaimoja"??
- Anonyymi
eikös kukaan ole vastannut? miulla hain alaa olisi too uhkapeli, ja sitten too mara olisi Kate mara, että net kaimat on katet
- Anonyymi
Halutaanko HP:n lista?
- Anonyymi
Kyllä täällä halutaan HP: n lista, kun monen tunnin puurtamisen jälkeen ei ole vielä puoliakaan tästä ristikoita.
- Anonyymi
laita vaikka tiit...n lista!
- Anonyymi
Selvä. HP ei laita listaa.
- Anonyymi
Mikähän on tuo "piestä"? Siihen niin mukavasti tulisi "lätkiä", mutta sitten "presidentille"-vihjeeseen tulis vängällä attio,mikä eitsrkoittane mitään. Neuvokaa nyt, miten tuo kohta pitää ratkaista.
- Anonyymi
Lätkiä on väärin 3. ja 4. kirjain. Kun korjaat ratkontavirheen, saat "presidentille" järkevän ratkaisusanan.
Mietin toinen syninyymi. - Anonyymi
miulla siinä lukee läimiä, ja sitten presidentille tulee aitio
- Anonyymi
Oliskohan mun parempi lopettaa näiden kovisten kanssa touhuaminen, kun en noin ilmeistä ratkaisua osannut itse päätellä? Kiitokset kuitenkin vihjeistäjille!
- Anonyymi
En tajua, miten soposta tulee natista
- Anonyymi
Söpöstä on nätistä.
- Anonyymi
Kiitos nyt selvisi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821015Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964214Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu782946Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv512203Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981848Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891632Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1361577Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731561Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151393