Luis Elizondo - Puhetta piisaa - Missä pihvi?

Anonyymi-ap

UFO-asian tiimoilta julkisuudessa ollut Luis Elizondo kyseenalaistaa sen tulkinnan, että ei-inhimillien älykkyys, tai alienit, humanoidit ja niin edelleen, olisivat joltisellakin varmuudella hyväntahtoisia, ystävällisiä ja väkivallattomia ihmistä kohtaan.
Hänen mukaansa sellaiselle väitteelle ei ole todisteita.

https://www.youtube.com/watch?v=1souXEw1uME

8

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jotkut vastustavat suunnattomasti sitä että ufomiehet voisivat olla ilkeitä.

      Ilmeisesti se olisi hieman ahdistava ajatus ja siksi sitä vältellään.

      • Anonyymi

        Mitkä ihmeen ufomiehet?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitkä ihmeen ufomiehet?

        Etkö tiedä mikä on uhvomies?

        Etkö ole katsonut spede-elokuvia?

        :-)


    • Anonyymi

      Monenlaista mielenkiintoista asiaa aloituspostin videolla.

      Molemmat vieraat suhtautuvat UFO/UAP ilmiöön tutkijan näkökulmasta, mikä tarkoittaa että mitään mahdollisuutta ei suljeta pois etukäteen.

      Sotilas kuin on, niin Elizondon mielestä esim kymmenien vuosien hyökkäämättömyys ei vielä todista muukalaisten rauhanomaisista aikeista.

      Vaikuttaa siltä että hänellä ei olisi suoria eikä välillisiä kontakteja muukalaisiin, joten tätä kautta saatava tieto ja kokemukset puuttuvat häneltä.

      • Anonyymi

        Eli aivan kuten suomalaisesta politiikasta arkipäivinä : Kun molemmilta puolin osataan tarpeeksi pitkään kaunailla ja kyräillä, niin voit olla täysin varma, että rähinät lähtee nousemaan, ja hyvistä perusasetelmista saadaan samalla se kaikkein surkein vaihtoehto peliin ... Jees


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eli aivan kuten suomalaisesta politiikasta arkipäivinä : Kun molemmilta puolin osataan tarpeeksi pitkään kaunailla ja kyräillä, niin voit olla täysin varma, että rähinät lähtee nousemaan, ja hyvistä perusasetelmista saadaan samalla se kaikkein surkein vaihtoehto peliin ... Jees

        Rinnastus politiikkaan on huono. Ihmiset ja ET eivät kilpaile samoista resursseista, kummallakin osapuolella on toistaiseksi omat hiekkalaatikkonsa, ET:n hiekkalaatikot eivät edes ole meidän materiaalisessa ulottuvuudessamme.


    • Anonyymi

      Jos on kysymys siitä entisaikojen traktorikauppiaasta niin kissaviedot on paljon hauskempia ja luotettavia koska niissä ei huijata ketään.

      • Anonyymi

        Ken videon katsoo, ymmärtää kyllä sinun kirjoittavan paskaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2532
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      302
      2162
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      24
      1920
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1635
    5. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1546
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1499
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1386
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1359
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1315
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1096
    Aihe