Korvissa soi

Musiikin soittaminen pahempaa mitä Jouluna. Miten kukaan voi kuunnella musiikkia vielä lisää omasta soittimesta.
7207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Välillä sitä kuvittelee että puhuvatko ihmiset jo laulamalla toisilleen kun kaikkialla lauletaan.

Äänestä

Kajaanilaisia on alkanut yhdistämään musiikki kaikenmaailman musiikki tapahtumia.

Äänestä

Musiikki on sateenkaari ihmisiä varten.

Äänestä

Tylsät kajaanilaiset kuuntelevat musiikkia ajankuluksi ei parempaa tekemistä lomaa odotellessa.

Äänestä
  • Lomalla ei kyllä ehdi kuuntelemaan mitään musiikkia eikä lomalla haluta kuulla musiikkia sitä kuulee tarpeeksi julkisilla paikoilla.

    Äänestä

Musiikilla peitetään pään sisältä tulevat äänet.

Äänestä

Näille ei uskalla sanoa mitään pahaa musiikista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Musiikin soittaminen pahempaa mitä Jouluna. Miten kukaan voi kuunnella musiikkia vielä lisää omasta soittimesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu