Googlen sähköposti ei ilmoita mitään

Anonyymi-ap

Kaikki muut kuten puhelut viestit jne näkyvät jonkunlaisina kuplina mutta sähköposti ei ilmoita yhtään mitään uudesta postista.
Mistä sen saa päälle vai onko google niin tyhmä ettei se saa ilmoitusta aikaseksi ollenkaan?

11

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asetuksista säätämään..

    • Anonyymi

      Samaa ongelmaa oli minullakin joskus. Tyhjensin Gmailin välimuistin ja käynnistin puhelimen uudestaan. Sen jälkeen alkoi toimia.

      • Anonyymi

        Ja samalla menetit kaikki sapuneet ja lähetetyt mailit. Ei kovin järkevä toimenpide jos haluat säilyttää joitakin maileja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja samalla menetit kaikki sapuneet ja lähetetyt mailit. Ei kovin järkevä toimenpide jos haluat säilyttää joitakin maileja.

        Välimuistin tyhjennys ja puhelimen uudelleenkäynnistys EIVÄT poista mitään sähköpostiviestejä, vaan ainoastaan sovellusten täysin turhia roskatiedostoja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Välimuistin tyhjennys ja puhelimen uudelleenkäynnistys EIVÄT poista mitään sähköpostiviestejä, vaan ainoastaan sovellusten täysin turhia roskatiedostoja.

        Ainakin Samsungissa on tullut uutena ominaisuutena välimuistin automaattinen tyhjennys UI-päivityksen myötä. Ennen sitä sovellusten välimuisti piti tyhjentää manuaalisesti kunkin sovelluksen kohdalla sovellusvalikossa.


    • Anonyymi

      vaihda sovellus aplea puhelimeen

      puhelimessa oleva api ei tue sitä ilmoittelua

      otat kaikk iguukkelin sov apit käyttöön ja lykkää sen paskan puhli softan pihalle puhelimestasi

      sillä se hoituu

      erityisesti sitä samsungin roipetta ei tarvii

    • Anonyymi

      ei sähköposti voi mitään ilmoitella jos puhelimen softa ei tue ilmoittelua

      • Anonyymi

        Kaikki puhelimet sitä tukevat.


    • Anonyymi

      Kaikki vinkit ja viisaudet olen palstalta lukenut. Ei vaan näy mitään ilmoitusta jos postia tullut tai ei!

      • Anonyymi

        Saattaa hyvinkin olla, että automaattinen synkronointi pitää olla puhelimessa päällä, että sähköpostin ilmoitukset tulevat näkyviin. Löydät sen asetuksen puhelimen järjestelmäasetuksista hakemalla hakusanalla. Puhelimen virransäästötoiminnon käyttäminen useimmiten pysäyttää tämän automaattisen synkronoinnin toiminnan.

        Muuten Gmailin ilmoitusasetukset löytyvät sekä järjestelmäasetusten ilmoitusasetuksista, että Gmailin omistakin asetuksista käsin. Ne kannattaa huolellisesti säätää tappiin - esim. sähköpostin "kelluvat ilmoitukset" eivät suinkaan ole automaattisesti esiasetuksena päällä.


    • Anonyymi

      Kyllähän se oletuksena on päällä etenkin näissä suosituissa merkeissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      25
      3790
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      542
      2772
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2300
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      212
      2261
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1829
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1550
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      53
      1522
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1409
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1261
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1214
    Aihe