Toyotan ahdinko vain kasvaa

14283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mä olen täysin lamaantunut ja maissa tuon uutisen luettuani.
Miten Toyotani tulevaisuus kärsii, nouseeko huoltojen hinnat, saako osia?

Äänestä
  • Mitä osia? En nyt ainakaan muista ett olisin toyotaan tarvinnut muita osia kuin suodattimia ja renkaita. Ainuttakaan varaosaa Toyotaan en ole tarvinnut. Varaosayrittäjäkin kertoi että Toyotan osien myynnillä ei pysyisi hengissä. Mitäköhän tarkoitti?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Mitä osia? En nyt ainakaan muista ett olisin toyotaan tarvinnut muita osia kuin suodattimia ja renkaita. Ainuttakaan varaosaa Toyotaan en ole tarvinnut. Varaosayrittäjäkin kertoi että Toyotan osien myynnillä ei pysyisi hengissä. Mitäköhän tarkoitti?

    "Varaosayrittäjäkin kertoi että Toyotan osien myynnillä ei pysyisi hengissä. Mitäköhän tarkoitti?"

    Sitä että Tojotisti korjaa vanhan katiskansa jeesusteipillä, rautalangalla ja romikselta haetuilla osilla.

    Äänestä

Toyota lopettaa vara- ja huolto-osien toimittamisen tarpeettomana yli 15 vuotiaisiin autoihin. Niiden ainoa käyttömaa on ollutkin Suomi.

Äänestä
  • Älä liioittele, on niitä Afrikassa ja muissa köyhissä hiekkamaissa.

    Äänestä

Kehitysmaa Suomeen tuodaan vain romuja Tojoo

Äänestä
  • No eihän Suomi ole kehitysmaa, mutta täällä ollaan arkoja ja varovaisia ja pelätään lähes kaikkea ja Toyota on saanut kehitettyä kuvan luotettavasta autosta ja se on periytynyt jo vaarien ajoista ja elää vielä hetken, vaikka totuus on jo toinen. Kylmää kyytiä ja ongelmia Toyota tarjoaa nykyään omistajilleen.

    Äänestä

💩💩

Äänestä

Vai ovat japanilaiset pankitkin myymässä Toyotan osakkeensa pois. Heikosti menee, kun omistajiltakin loppuu luottamus firmaan ja alkava vähentää omistustaan.

Äänestä
  • Näin siinä kävi.

    Äänestä

  • Koirat haukkuu mutta karavaani vaan kulkee!

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Koirat haukkuu mutta karavaani vaan kulkee!

    Paitsi Toyota jättää välille.

    Äänestä

Kuun vaihde ja trafi pistää ripuloimaan ag poikia

Äänestä

Sijoittajat ei hyvällä katso enään Toyotan temppuja.
Rahat loppuu ja firman arvo on kohta nollassa.
Toyota menee konkkaan nopeasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Heikosti menee mutta menköön

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/3e811319-5d0d-4a61-802f-ac0b84ddd45e

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu