Ruplan arvohan on tasoa vessapaperi koska putler ja hänen FSB-kaverinsa eivät tajua taloudesta yhtään mitään. Kysymys siis kuuluu millä valuutalla tulevat bensanhaku ja piparireissut hoituvat? Eilenhän venäjä kielsi kaupankäynnissä Dollarin, Euron ja HongKongin dollarin joten pitääkö matkavaluutaksi ottaa Kiinan Yuaneita? Sillä eikös ala ole aika selvää että putlerin toilailujen takia koko venäjä ajautuu Kiinan siirtomaaksi aivan kuin Mongolivallan aikana ja maan epäviralliseksi valuutaksi tulee Kiinan Juan?
Vai riittääkö neukkuaikojen tyyliin farkkupari ja sen päälle pari paria pirkka sukkahousuja mukavaan parin päivän lomareissuun itänaapurissamme?
Vai riittääkö neukkuaikojen tyyliin farkkupari ja sen päälle pari paria pirkka sukkahousuja mukavaan parin päivän lomareissuun itänaapurissamme?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Niin, onko siellä mitään ostettavaa.
Lorttoja on Suomessakin.
Venäläisiä tätejä.
Tarkoitatko porttoja. Ainakin paljon nais leskiä alkaa Venäjällä olemaan.
Dollareita ja euroja pieninä seteleinä, euroja myös kolikkoina. Purukumia ja länsimaista suklaata. Eurooppalainen juusto, vaikka ihan Oltermanni kiekko myös toimii erinomaisesti valuuttana.