Uusi kunnajohtaja

Joko valittu? Onnistuuko ääntenlaskenta?
3546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä me ollaan onnellsia kun valihditte meiltä kunnanjohtajan sinne. Täällä loppuikin jo rahat niin joutaa sinne tuhlaamaan. Hän tuo teille uusia tuulia avoimuuden suhteen eli kukaan ei saa julkisesti puhahtaakkaan mitään negatiivista. Onnittelut teille ja meille. Terveisin oulaistelainen

Äänestä
  • Onko Oulaisissa vapaata sivistysjohtajan vakanssia?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Onko Oulaisissa vapaata sivistysjohtajan vakanssia?

    Teilläkö olisi semmoinen haarakepin edessä valmiina. Meiltä voitaisiin lahjoittaa sinne muitakin johtajia. Olisi varmasti uudella kunnanjohtajalla mukava tulla kun olisi kaikki "vanhat" työkaveritkin siellä odottamassa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joko valittu? Onnistuuko ääntenlaskenta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu