Taloista parhain, ei notku lattiat, on lämmin, elementtisokkeli ei liiku, tapetit ei ratkea, portaat ei notku, on riittävästi pistorasioita, on hienot muovimatot, sauna on hyvä ja mitäs muuta?
Täytyypä lähtä heti ostamaan...
Täytyypä lähtä heti ostamaan...
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vaihdankin tilaamani Kannustalon Älväriin :-D
Minäkin vaihdan Kastellin Älväriin jos se noin hyvä on!
etteikö muka ole palstasta hyötyä.
Tuolla kuvia Älvärin rakenneratkaisuista
http://groups.msn.com/rd9ve1chj0jr6iof084t25qv70/talokuvia.msnw?Page=1
käsitellyt. Muutamat sitä vaan jaksaa sauhuta samasta epäonnistumisesta. Eikähän noita löydy kaikilta toimittajilta, jotka siis toimittavat talojaan valmiina. Muutenhan nuo töpit siirtyvätkin aina tekijän omalle kontolle. Onko tuon talon suhteen ollut jotain edistymistä, muuta kuin nämä "yleisessä" jakelussa olevat iän ikuiset kuvat, nykyisin jo ilman itkuvirsiä. Onko siis toimittaja tehnyt jotain asioiden korjaamiseksi, siis oikeata tietoa mitä talon suhteen on tapahtumassa, jos ei niin eiköhän tämän talon kuvat ole jo nähty.
Ja eiköhän sun olisi aika ruveta jättämään "lainausmerkit" pois joka kerta kun kerrot että "älväreitä" on "myyty" 24.000 kappaletta ja "yhdessä tai kahdessa" on ollut jotain pientä laittoa. Ihan pientä. Ja halpakin se on. Ja paska.