Hieno homma

Kuhmon torille on ilmeisesti rakenteilla turhuuden monumentti
281350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Juuri näin!!aivan turha ja ruma.

Äänestä

Karmea härdelli ja onpa siihen pistetty puutavaraa vinksin vonksin ettei vaan kaatuisi pitkin toria.

Äänestä
  • Tuohon ei kyllä suuria kuoroja laulamaan sovi.

    Äänestä

Mitä enemmän sitä hökkeliä on kattonnu niin aina vaan karseemmalta näyttää. Muistuttaa nyt lähinnä isoa hyttysansaa kärpäsverkkoineen kaikkineen. Harmi tietenkin innokkaiden opiskelijoiden puolesta. Mutta toisaalta juttua varmaan riittää kun kamarimusiikkipoppoo pääsee paikalle ihastelemasn luomusta 😂

Äänestä

Kaikki tervetulleita avajaisiin Katsotaan sitten arvostellaan jälkeenpäin

Äänestä

Ensin suunnitteli arkkitehti puukoulun ilman räystäitä ja maalia, nyt harmahtuu kuin vanha heinälato. Nyt aalto yliopistolaiset esiintymislavan jonka alle kukaan uskalla mennä, vaikka niskaan parru putoaa. Kuhmo on hyvä paikka tehdä rakennus kokeita.

Äänestä

Hirveä hökkeli keskellä toria, kenen älynväläys tämä oli tilata ja törsätä kaupunkilaisten rahoja tuohon karmeaan rakennelmaan. Pääseekö tuonne edes pyörätuolilla ja onko vain yhdelle esiintyjälle tehty. Tämän tekijälle on kyllä ollut aivot nurkassa kun tuota on tuhrannut piirtää.

Äänestä
  • Hieno se on, van jos ei keleppoo niin piirrä parempi, eppäelen jotta se ei mahtas paljo ihmetystä herättää.

    Äänestä

Samanlainen turhake kuin Koppanen.

Äänestä

Karsea lava, pilaa hyvän tutun maiseman.

Näyttää kuin ois laiva keula eellä haaksirikossa tunkemassa torille.
Eikö täällä ikinä opita mikä sopii pikkukylään ja sen maisemaan.
Kaupungin päättäjät kaikki vaihtoon ja heti, kiitos!!!
Akustiikka törkeän huono, kuoro ei mahdu!!!
Opiskelijat saa harjoitella Kuhmon kustannuksella ja vanhustenhoito retuperällä niin miksi rahaa tuommoseen turhuuteen!!!
Laukunkantaja on sitä mikä sinne passaa ja parantaa maisemaa!

Äänestä
  • Tieltämetästäjän patsas olisi varmaankin hyvä.

    Äänestä

Mikä on tuo risukasa joka päällystetty sääskiverkolla torilla. Onko tarkoitus tällä pyytää hyttysiä vai mikä tarkoitus tuolla on.
Terveisin Inkoosta lomailija.

Äänestä
  • Tuskin oot lomailija Inkoosta! Tavallinen paikallinen juntti vaan!

    Äänestä

Junanvaunun olisi voinut vetää esiintymislavaksi torille ja siitä toinen kylki auki. Olis ollu ihmettelemistä kuhmolaisilla. Toimiva ja näyttävä ratkaisu.

Äänestä

Yksi tukeva esiintyjä mahtuu kerrallaan.

Äänestä

Putin tykkää tuollaisista. Sehän on kuin rikki ammuttu kerrostalo...

Äänestä

Eipä arvostella, hieno se on kyllä ja Kuhmon kaupungin suurin investointi sitten puukoulun. Jos ei lasketa investoinneiksi vanhojen rakennusten purkamista.

Äänestä
  • Totella hieno on, on ja on

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Totella hieno on, on ja on

    Parasta huumoria on sarkasmi taiten toteutettuna

    Äänestä

Ka nii,kaatunnoonko tuo samaten kun paapelin torni

Äänestä

Kun kaatuu, hakkurin läpi parrut ennenkuin ehtiit uuvelleen kyhätä pystyyn. Enempi hakkeena lämmittää mieltäkin.

Äänestä
  • Ahkerasti siellä ainakin kylän miehet istuu ja mahdollisesti tarinoi... Liekko meneillään niitä monologeja....

    Äänestä

Älkää hätäilkö kyllä siihen silmä tottuu.

Äänestä

Kun järjenkin täytyisi se hyväksyä, moinen veroeurojen haaskaus.

Äänestä
  • Sinäpä sen puit sanoiksi 👍

    Äänestä

ei sovi kaupunkikuvaan millään tavoin- törröttäjä, mikä ei istu muuhun arkkitehtuuriin yhtään

Äänestä

Voisko kaupan purkaa 😬 palautettaisiin kalikat ja käytettäisiin rahat viisaammin. Viisas rahan käyttö taitaa olla tälle kaupungin hallitukselle uusi asia opittavaksi.

Äänestä

Kioski tuli purku vuoroon. Piti keksiä pikaisesti jotain korvaavaa, tässä tulos mihin Kuhmo yltää. Ei mitään linjaa rakentamisessa, roiskitaan yhtä sinne, toista tänne.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuhmon torille on ilmeisesti rakenteilla turhuuden monumentti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu