"Hän on hoitanut työnsä hyvin"

Perussuomalaisten ollessa kyseessä riittää, kunhan saapuu aamulla töihin paskaisessa työpaidassa ja jos esimiehenä pystyy kuvailemaan työparinsa kalun.

Enempää ei voida olettaa.
8296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Paras tapa estää konflikteja on mennä töihin. Kun tarpeeksi hommia painaa niin ei jaksa vänkää eikä tehdä tihutöitä.


Jotenkin tämäkään ei julkisella puolella onnistu

Äänestä

Rasistisista puheista on lyhyt matka rasistisiin tekoihin. Ja rasistiset teot synnyttävät lisää rasistisia tekoja.

Vihan siemeniä niitetään nyt Oulussa.

Kauniit puheet nollatoleranssista eivät riitä. Kaikenlainen rasistinen puhe, mukaan lukien sen viljeleminen erilaisilla kiertoilmaisuilla tai vihjailuilla on kerta kaikkiaan saatava loppumaan. Rasismille ei pidä antaa minkäänlaista sijaa.

Nyt on herättävä. Tämän on loputtava. Päättäjien tulee näyttää esimerkkiä.

Äänestä

Orpo sanoi, että Rydma on hallituksssa töissä, vähät hän välittää mitä tämä tekee vapaa-aikanaan. Ennenkuulumaton ministeri vastuun rajaaminen.

Äänestä

Mutta miksi meillä on Vvm "riikka" &kumpp hallituksessa. Siksi, että Lapanen&Kok on saanut ajettua läpi työelämän, Soten, tukien, talouden, koulutuksen, verotuksen ym. heikennykset läpi. "riikka" on vain työrukkanen ja lentää kohta kohta paikallisjunan alle, kun työ on tehty.

Äänestä

Sanat muuttuvat teoiksi kuten Oulussa on nähty.Aina löytyy ihmisiä,jotkovat valmiita toteuttamaan idoliensa puheet ja kirjoitukset.Tapaus Rydman ja @ir_rkp kertoo Suomen poliittisesta ilmapiiristä. Pm @PetteriOrpo ei kykene vetämään rajoja poliittisen kulttuurin rappioitumiselle

Äänestä

Historia toistaa itseään - pellet vaihtuvat mutta sirkus (ja MB) pysyvät.

Äänestä

No jos on perustuslakia noudattunut niin kyllä on ihan kuuskauttaviis työkaveri.

Äänestä

Miksi Suomi on tämmöinen?

"... jopa 47 prosenttia yli 15-vuotiaista tytöistä ja naisista on kokenut Suomessa fyysistä tai seksuaalista väkivaltaa. ... Suomi on Euroopan toiseksi vaarallisin maa naisille... "

#väkivalta #naiset

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Perussuomalaisten ollessa kyseessä riittää, kunhan saapuu aamulla töihin paskaisessa työpaidassa ja jos esimiehenä pystyy kuvailemaan työparinsa kalun.

Enempää ei voida olettaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu