Valmet 312

Elikkä, olis tarjolla Valmet 312 päällekkäispiippunen 12/70 haulikko....Onko hinta/laatu-suhde hyvä (300euroo)? N.100 kertaa ammuttu....Onko kellään kokemusta/tietoo kyseisestä tussarista???
24337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä valmet 312 ja 412 ovat hyviä perus haulikoita. Isoin vika on(minä lue viaksi) Automaattinen varmisti. Jollekkin juniorille kilparadalle tai ihan metsä pyssyksi ei huono valinta.

hinta luokka jos tosissaan ammuttu 100 laukausta (en tosin hirveästi usko tuon ikäluokan aseesta) voi sen 300€ saada tosin asekaupat ei varmaan paljoa tarjoa 50-100€

Äänestä
  • se on tosi hyvä ase...itse olen metsästänyt samanlaisella 312 ainakin 5 vuotta ja onpa huoneen seinälläni komeileva täytetty ukkometsokin ammuttu kyseisellä aseella ja ihan perus panoksilla.ei 300 paha hinta ole,jos on tosiaan hyvässä kunnossa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joe kirjoitti:

Elikkä, olis tarjolla Valmet 312 päällekkäispiippunen 12/70 haulikko....Onko hinta/laatu-suhde hyvä (300euroo)? N.100 kertaa ammuttu....Onko kellään kokemusta/tietoo kyseisestä tussarista???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu